Zdjęcie: Piotr Woroniec jr / Rzeszów News

Miejska Administracja Targowisk i Parkingów w Rzeszowie od wtorku (17 marca) nie pobiera opłat od kierowców za parkowanie w płatnej strefie.

O rezygnacji z opłat we wtorek poinformował Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. Powodem jest epidemia koronawirusa. Bezpłatne parkowanie w strefie obowiązuje do odwołania.  

Z inicjatywą zawieszenia opłat za parkowanie wystąpił w poniedziałek rzeszowski poseł Lewicy, Wiesław Buż. W piśmie do prezydenta Rzeszowa, Tadeusza Ferenca, Buż napisał, że takie rozwiązanie ułatwi życie wszystkim osobom, które pracują w centrum, a obawiają się korzystać z miejskiej komunikacji ze względu na większe ryzyko zakażenia koronawirusem. 

Wiesław Buż argumentował, że zawieszenie opłat za parkowanie jest zgodne z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego o zachowaniu minimum metra odległości od osób, które kaszlą lub kichają, co w miejskich autobusach często jest niemożliwe. Ponadto poseł Buż w ten sposób ułatwi się życia wolontariuszom, którzy będą robili zakupy seniorom. 

Podobne rozwiązanie wprowadzono także w Łańcucie. Zniesienie obowiązku opłat tam obowiązuje do 31 marca br.

– Mam nadzieję, że decyzja ta pozwoli lepiej funkcjonować mieszkańcom podczas tych trudnych dla nas wszystkich chwil oraz ograniczy możliwość rozprzestrzeniania się koronawirusa, dzięki ograniczeniu częstotliwości bezpośrednich kontaktów kierowców pojazdów przy parkomatach – poinformował Rafał Kumek, burmistrz Łańcuta.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama