Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Sąd Rejonowy w Rzeszowie odwołuje rozprawy i posiedzenia zaplanowane między 22 marca a 9 kwietnia. Powodem kolejny lockdown.

– Od 22 marca do 9 kwietnia odwołane zostały terminy wszystkich rozpraw i posiedzeń jawnych z wyjątkiem spraw aresztowych, pilnych i uznanych przez sędziów za niezbędne – zakomunikował w czwartek Sąd Rejonowy w Rzeszowie. 

Wykaz spraw, które odbędą się w reżimie sanitarnym, sąd będzie publikował codziennie na elektronicznej tablicy ogłoszeń. 

Od 22 marca na terenie budynku nie mogą przebywać osoby trzecie. – Obowiązuje całkowity zakaz – czytamy w zarządzeniu prezesa sądu. Ograniczenia będą panować także w przyjmowaniu interesantów. Obsługę bezpośrednią zastąpi obsługa zdalna. 

Przed sądem pozostanie jednak skrzynka podawcza. Korespondencję – bez konieczności wchodzenia do budynku – można umieścić w niej między godz. 7:30 a 15:00. Skrzynka opróżniana będzie o godz. 9:00, 12:00 i 15:00.

Dokumenty złożone w skrzynce po 15:00 będą wyciągane o 7:30 następnego dnia.  

Z czytelni akt, która znajduje się w sądzie, do 9 kwietnia korzystać mogą jedynie 4 osoby jednocześnie. Akta udostępnianie w czytelni będą dotyczyć tylko wyznaczonych spraw.

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama