Zdjęcie: Materiały OSP Rzeszów-Słocina
Pomagają, choć brakuje im maseczek ochronnych, rękawiczek, czy środków dezynfekujących. O kogo chodzi? Tym razem o strażaków-ochotników z OSP Rzeszów-Słocina, którzy proszą o waszą pomoc. 

 
Epidemia koronawirusa, jak się okazuje, angażuje wszystkie służby – od medycznych po ratownicze, profesjonalne i ochotnicze. Dowód? Ochotnicza Straż Pożarna Rzeszów-Słocina, która zadeklarowała pomoc m.in. w dostarczaniu żywności osobom przebywającym na kwarantannie. 
 
– Jesteśmy w gotowości 24 godziny na dobę. Poza pomocą przy kwarantannie jeździmy też do wypadków i pożarów, choć brakuje nam maseczek ochronnych, rękawiczek czy kombinezonów chroniących przed koronawirusem. Jadąc na akcję nigdy nie wiemy na kogo trafimy – mówi Maciej Rąb, strażak-ochotnik z OSP Rzeszów-Słocina. 
 
Dlatego strażacy zdecydowali się uruchomić zbiórkę na stronie zrzutka.pl. Cel? 8,5 tys. zł. Pieniądze można wpłacać TUTAJ. Za uzbieraną kwotę strażacy chcą kupić: maski z filtrem FFP3, kombinezony, środki do dezynfekcji i rękawiczki. 
 
– Mamy także namiot pneumatyczny, który może służyć jako polowa izba przyjęć, ale brakuje nam do niego nagrzewnicy oraz około 6 łóżek. Chcielibyśmy to wyposażenie także kupić za zebrane pieniądze – wyjaśnia Maciej Rąb. 
 
OSP Rzeszów-Słocina liczy 33 osoby, w tym 6 kobiet. 
 
(jg)
 
redakcja@rzeszow-news.pl 
Reklama