Zdjęcie: Joanna Gościńska / Rzeszów News

„Pozostań w domu i unikaj bezpośredniego kontaktu z innymi!” – taki komunikat od kilku dni pojawia się na rzeszowskich tablicach zmiennej treści. Dlaczego? Bo miasto postanowiło w ten sposób włączyć się w akcję #zostańwdomu.

Nad rzeszowskimi drogami wisi 41 tablic zmiennej treści. Na co dzień wyświetlają one np. ostrzeżenia, by kierowcy zachowywali szczególną ostrożność, bo droga jest śliska, informacje o utrudnieniach w ruchu w związku ze zdarzeniami drogowymi, czy imprezami masowymi. 

W okresie epidemii koronawirusa pojawił się na nich nowy komunikat: „Pozostań w domu i unikaj bezpośredniego kontaktu z innymi!”. – W ten sposób chcieliśmy się dołączyć do akcji #zostańwdomu. Ten komunikat to oczywiście żaden rozkaz, ale jedynie sugestia, aby w tym trudnym czasie mieć na uwadzę bezpieczeństwo swoje i innych – mówi Andrzej Świder, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie. 

Nowy komunikat będzie wyświetlał się do odwołania. Pierwsze tablice zmiennej treści w Rzeszowie pojawiły się w 2014 roku, kolejne pięć dwa lata później. Najnowsze 19 tablic pojawiło się w 2018 r. 

Tablice mają dwa rozmiary. Mniejsze z 2014 r. są np. przy ulicach Witosa, Sikorskiego, czy Lwowskiej. Większe z 2018 r. stoją m.in. przy ulicach Rejtana, Cieplińskiego oraz Kopisto.

Miasto tablice zamontowało w ramach potężnego programu transportowego, na który wydano ok. 320 mln zł, 85 proc. tej kwoty pochodziło z unijnego dofinansowania. Same tablice kosztowały około 10 mln zł.  

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama