Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News

U dwojga pacjentów, którzy w niedzielę zgłosili się na Szpitalny Oddział Ratunkowego przy ul. Lwowskiej, potwierdzono zakażenie koronawirusem. 12 osób z Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 odbywa 7-dniową kwarantannę.

Mężczyzna i kobieta w średnim wieku, u których podejrzewano zakażenie koronawirusem, zostali przyjęci w „strefie COVID-19” Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. – Służba medyczna pobrała od pacjentów wymazy, a oni sami zostali odizolowani – mówi lek. med. Małgorzata Przysada, wicedyrektor KSW nr 2 w Rzeszowie. 

W poniedziałek wieczorem szpital otrzymał wyniki testów. Były dodatnie. – Pacjentów w dobrym stanie przewieziono do szpitala zakaźnego w Łańcucie – wyjaśnia wicedyrektor Przysada.

Personel na kwarantannie 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Mimo że pacjentów z podejrzeniem koronawirusa przyjęto w specjalnie przeznaczonej na podobne okoliczności strefie, część personelu nie była zabezpieczona przyłbicami. – 12 pracowników z bliskiego kontaktu nosiło maseczki. Dlatego też trafili na 7-dniową kwarantannę – twierdzi Przysada i zapewnia, że sytuacja jest pod kontrolą.

SOR przy ulicy Lwowskiej w poniedziałek wieczorem został zdezynfekowany i działa normalnie. Jak usłyszeliśmy, pacjenci, którzy przebywali w nim w czasie oczekiwania na wyniki testów zakażonej dwójki, nie są narażeni. – Pacjenci z koronawirusem byli odizolowani – uspokaja Małgorzata Przysada. 

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama