Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Sanepid potwierdził zakażenie koronawirusem u jednego z pracowników marketu budowlanego OBI w Rzeszowie. Zakażony pacjent nie miał bezpośredniego kontaktu z klientami.

W poniedziałek (20 kwietnia) sanepid potwierdził przypadek zakażenia koronawirusem w sklepie OBI w Rzeszowie. To jeden z pracowników. Jego wiek jest nieznany, sanepid twierdzi, że to zbyt szczegółowe informacje, które mogły zidentyfikować chorych. 

– Osoba zakażona jest hospitalizowana lub w izolacji domowej, ale o tym zawsze decyduje lekarz, biorąc pod uwagę stan zdrowia – wyjaśnia Dorota Gibała, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie. 

Po stwierdzeniu zachorowania na COVID-19 w sklepie OBI 6 pracowników objęto nadzorem epidemiologicznym.

– Zostali oni zobowiązani do obowiązkowej kwarantanny, do monitorowania swojego stanu zdrowia i zgłaszania do sanepidu objawów wskazujących na COVID-19. Czekają oni także na wykonanie testów – mówi Dorota Gibała.

Jak twierdzą służby epidemiologiczne, zakażony pracownik OBI nie miał bezpośredniego kontaktu z klientami. Sanepid nakazał sklepowi dezynfekcję wszystkich pomieszczeń. 

Do tej pory na Podkarpaciu koronawirusa potwierdzono u 270 osób, odnotowano 16 przypadków śmiertelnych, 104 osoby wyzdrowiały. O szczegółach pisaliśmy TUTAJ

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: