Zdjęcie: Uniwersytet Rzeszowski
Reklama
Do 22 grudnia przedłużył obowiązek zdalnego nauczania rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego prof. dr hab. Sylwester Czopek. Powodem pandemia. 

„W związku z koniecznością podejmowania środków niezbędnych w walce z wirusem SARS-CoV-2 […] do 22 grudnia przedłużam obowiązek realizacji zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość […] z wyłączeniem zajęć na kierunkach: lekarskim, pielęgniarstwie, położnictwie, elektroradiologii, fizjoterapii i ratownictwie medycznym” – zakomunikował we czwartek rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego prof. dr hab. Sylwester Czopek.
 
Jednocześnie zaznaczył on, że na wniosek nauczyciela akademickiego dziekan kolegium może zgodzić się na prowadzenie na uczelni konsultacji i badań naukowych – pod warunkiem, że są one niezbędne do przygotowania pracy dyplomowej dla studentów VII semestru studiów inżynierskich. 
 
W formie zdalnej uczyć się i pracować będą także doktoranci i studenci podyplomowi. „Praktyki zawodowe mogą być realizowane zgodnie z dotychczasowym harmonogramem, jeżeli umożliwia to podmiot, w którym są ona odbywane” – pisze rektor UR.
 
Dłuższe ferie 
 
Od 30 listopada wypożyczalnia uniwersytecka będzie czynna tylko dla użytkowników wewnętrznych Uniwersytetu Rzeszowskiego, a więc dla pracowników uczelni oraz jej doktorantów i studentów. Pracować rotacyjnie do 31 grudnia będzie za to administracja UR. 
 
Rektor Czopek poinformował też, że aktualnie toczą się prace nad zmianą organizacji roku akademickiego 2020/2021. Możliwe, że przerwa świąteczna wydłuży się do 10 stycznia, a semestr zimowy do 31 stycznia.
 
Ostateczne decyzje mają zapaść w grudniu.
 
(cm)
 
redakcja@rzeszow-news.pl
 
Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: