Zdjęcie: Joanna Bród / Rzeszów News
Reklama

– Sytuacja w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 jest dramatyczna. Na kilku oddziałach wykryto zakażenia koronawirusem. Brakuje personelu – alarmuje Czytelniczka Rzeszów News. 

To, że sytuacja w szpitalu przy ul. Szopena jest trudna, potwierdza jego dyrektor Marek Wiater. Dodaje jednak, że podobnie wygląda ona w większości szpitali w kraju. – Zakażeń przybywa lawinowo. Trudno powiedzieć, skąd się biorą. Ze szkół, kościołów, imprez? A szpitale są szczególnie narażone – tłumaczy.

Przekonuje jednocześnie, że szpital nie ma aktualnie problemów z personelem. – Nie brakuje lekarzy ani pielęgniarek. Radzimy sobie. Jak na razie, ośmioro z nich jest zakażonych, a siedmioro przebywa na kwarantannie – informuje Marek Wiater. 

W szpitalu codziennie pobierane są wymazy od pracowników i pacjentów. Niektóre z nich dają wyniki dodatnie. – Mamy łącznie w szpitalu 12 przypadków. Z tego powodu do odwołania wstrzymaliśmy przyjęcia na oddziały hematologii, onkologii i otorynolaryngologii – podaje dyrektor KSW nr 1.  

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: