Zdjęcie: Szpital MSWiA w Rzeszowie / Facebook

12 przypadków zakażenia koronawirusem wykryto w szpitalu MSWiA przy ulicy Krakowskiej w Rzeszowie – poinformowała w czwartek Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie. 

Jak podała Dorota Gibała, rzecznik WSSE w Rzeszowie, w szpitalu MSWiA wykryto koronawirusa u 10 pacjentów i dwóch osób z personelu medycznego. W szpitalu wstrzymano przyjęcia pacjentów, trwa dochodzenie epidemiologiczne. 

Szpital MSWiA jest nowym ogniskiem koronawirusa w Rzeszowie. Dwa pozostałe są w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 przy ul. Lwowskiej i szpitalu specjalistycznym Pro-Familia. W obu dotychczas potwierdzono po 24 zakażenia u personelu medycznego.

W szpitalu na Lwowskiej wszystkie osoby ze styczności objęto kwarantanną, w Pro-Familii do 11 października są wstrzymane wszystkie świadczenia planowe. W obu szpitalach także trwają dochodzenia epidemiologiczne. 

Ponadto, coraz więcej placówek nauczania w Rzeszowie przechodzi na system zdalny. W IX LO hybrydowa nauka do 9 października będzie w klasie iiies. Także do 9 października hybrydowy system obowiązuje w klasie iva w Szkole Podstawowej Zakonu Pijarów. 

Poza tym, w Przedszkolu Specjalnym nr 30 przy Zespole Szkół Specjalnych im. UNICEF od 7 do 12 października zawieszono zajęcia w grupie iii. Od 8 do 12 października zawieszono też zajęcia grup 8, 10 i 11 w Przedszkolu nr 35 przy ZSP nr 5 oraz grupy „Motylki” w Przedszkolu nr 40 przy ulicy Rataja.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Dyrekcja Przedszkola nr 42 przy ulicy Cichej zdecydowała, że do 9 października zawieszone będą zajęcia w grupach dla 2- i 4-latków. Do 12 października zawieszono zajęcia jednej grupy w Policealnej Szkole Medycznej przy ulicy Warzywnej, do 9 października nauczanie zdalne obowiązywać będzie w Społecznej Szkole Podstawowej przy ulicy Bohaterów.  

W czwartek podkarpacki sanepid poinformował, że w całym województwie wykryto aż 256 zakażeń i 8 zgonów. Od soboty (10 października) cała Polska będzie w strefie żółtej, z pominięciem tych powiatów, które były już w strefie czerwonej. Do czerwonej dołączą dwa powiaty z Podkarpacia: dębicki i mielecki.

Od soboty będzie obowiązek noszenia maseczek na ulicach.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama