Zdjęcie: Pixabay

– Tak się nie dba o nasze dzieci, a w rezultacie o nas samych – pisze w liście Paweł, Czytelnik Rzeszów News. 

Wirus – tematem przewodnim w ostatnim czasie. Mała obserwacja – krótko i lokalnie, nie wdając się w zbędne szczegóły. Pomimo wielu sprzecznych pogłosek, zewsząd słychać kilka powtarzających się informacji na temat zaistniałej sytuacji…

1. Wszyscy powinni dbać o higienę i dokładnie myć ręce.

2. Słyszymy, jak Sejm i instytucje państwowe na najwyższym szczeblu są gotowe do działania i prewencji, nowe ustawy, itd…

3. Miejsca pracy zaopatrują się w środki dezynfekujące, pracodawca ma obowiązek odesłać „podejrzanego” pracownika do domu, itp. oraz wiele innych.

Natomiast, co z dziećmi?

Byłem wczoraj (w środę, 4 marca) odprowadzić moją córkę do jednej ze szkół podstawowych w Rzeszowie. Nie robię tego często, ale to, co zaobserwowałem, to jednym słowem katastrofa. Brak jakichkolwiek podstawowych środków czystości – nie ma mydła, nie ma ręczników papierowych, nie ma nawet papieru toaletowego, nie mówiąc już o środkach do dezynfekcji.

Nie jest to przypadek odosobniony. W tym samym dniu zawiozłem córkę do innej szkoły (też podstawowej) na lekcję gry na pianinie – sytuacja wygląda dokładnie tak samo. Jest tylko zimna woda.

Wirus czy nie, środki czystości są niezbędne. Stolica innowacji czy kraj trzeciego świata? Ku mojemu wielkiemu zdziwieniu nikt nie zadbał / nie sprawdził / nie pomyślał / nie zajął się tym tematem. Przecież szkoła, obok placówek medycznych to potencjalne największe siedlisko bakterii. Zakres rozprzestrzeniania jest wysoki i może mieć kiepskie skutki.

Czy ktokolwiek przyjrzał się szkołom w naszym regionie? Czy ktokolwiek się tym zainteresował? A co robi dyrekcja szkół? Dla mnie jest to jedno wielkie nieporozumienie, delikatnie mówiąc.

Zamykanie całej szkoły, bo ktoś kichnie, jak to miało miejsce niedawno w innym mieście, to nie sposób zapobiegania, a gorączkowe łagodzenie potencjalnych skutków.

Tak się nie dba o nasze dzieci, a w rezultacie o nas samych. 

Paweł, Czytelnik Rzeszów News

redakcja@rzeszow-news.pl 

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama