Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Do 17 wzrosła liczba placówek edukacyjnych w Rzeszowie i w powiecie rzeszowskim, w których wykryto koronawirusa, a jej uczniowie przechodzą na hybrydowy tryb nauki. 

Jak we wtorek poinformowała Dorota Gibała, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie, już w 79 placówkach edukacyjnych na Podkarpaciu obowiązuje zawieszenie zajęć lub zdalne nauczanie, dodatkowo jeszcze w trzech placówkach trwa dochodzenie epidemiologiczne. 

W Rzeszowie od 12 do 16 października zdalne nauczanie wprowadzono w Szkole Podstawowej Zakonu Pijarów w klasach 2c i 5a. W tym czasie zawieszone są także zajęciach w grupach 8 i 11 w Przedszkolu nr 35 przy ulicy Pijarów. 

Od 9 do 16 października zdalne nauczanie zarządzono w Medyczno-Społecznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ulicy Warzywnej. Dotyczy to klasy TM. Podobnie jest w klasie 4b w SP nr 8 przy ulicy Kopaczewskiego. 

Od wtorku (13 października) do 16 października zdalna nauka jest w klasie 2c w SP nr 23 przy ulicy Pelczara, w klasie 6c w SP nr 25 pry ulicy Starzyńskiego. Od 9 do 14 października zdalną naukę ma również klasa II (9 uczniów) w Społecznej SP nr 1 przy ulicy Bohaterów. 

Od 9 do 17 października hybrydowy tryb nauczania ma również klasa 2FG w Zespole Szkół Gospodarczych.

Od 12 do 16 października zdalną naukę wprowadzono w klasie OMS w LO SMS Resovia, klasie VIb w SP w Kamieniu, klasie VI w SP w Nowym Borku, klasie VIIa w SP i LO Sióstr Pijarek przy ulicy Sanockiej w Rzeszowie, klasie VIIe w SP nr 27 przy ulicy Krzyżanowskiego, klasach 3a i 3b w SP nr 14 przy ul. Staroniwskiej oraz w grupie a3 w Przedszkolu nr 10, klasie 7a w Zespole Szkół Sportowych przy ulicy Hetmańskiej.

We wtorek sanepid poinformował także, że koronawirusa wykryto u jednej z uczennic I LO w Rzeszowie, a w Zespole Szkół Mechanicznych przy ulicy Hetmańskiej u rodzica jednego z uczniów. 

Docierają również do nas informacje, że od poniedziałku w XII LO przy al. Rejtana klasa 1 została objęta kwarantanną. – Nauczyciele uczący w tej klasie dalej uczą. W wielu szkołach nie chcą rozgłosu, ale warto w trosce o bezpieczeństwo mówić o tym, by uczniowie i rodzice uważali na siebie – mówią nasze źródła.

Na razie tej informacji sanepid nie potwierdza. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: