Koronawirus na Podkarpaciu
Zdjęcie: Namysław Tomaka / Rzeszów News

Sanepid poinformował o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem wśród pracowników rzeszowskich placówek medycznych. Tym razem pozytywne wyniki testów otrzymał personel Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. 

– 15 września w wyniku badań przesiewowych potwierdzono zakażenie SARS CoV-2 u sześciu osób z personelu medycznego Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. Są to dwie osoby z powiatu rzeszowskiego, jedna osoba z Rzeszowa, a także po jednej osobie z powiatów: leżajskiego, łańcuckiego i przemyskiego – przekazuje Dorota Gibała, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie.

Osoby, które miały styczność z zakażonymi, objęto kwarantanną. Aktualnie trwa dochodzenie epidemiologiczne.

Przypomnijmy, że nowe ognisko koronawirusa odnotowano we wtorek w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1. Zakażone są tam trzy osób z personelu medycznego Kliniki Chirurgii Szczękowej.

Nowych zakażeń nie odnotowano w Szpitalu Miejskim na ul. Rycerskiej (łącznie zakażonych jest tam 11 osób (pacjent, 5 osób z personelu i 5 pracowników administracji) oraz w fabryce lodów Koral, gdzie koronawiursa wykryto dotychczas u 15 pracowników i jeden osoby z kontaktu. 

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama