Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Testy potwierdziły, że jeden z pracowników Szkoły Mistrzostwa Sportowego Resovia Rzeszów jest zakażony koronawirusem. 

Szkoła poinformowała o tym na swojej stronie internetowej. Z zamieszczonego komunikatu wynika, że dyrekcja SMS Resovii o zakażeniu jednego z pracowników została powiadomiona przez rzeszowski sanepid w środę, 9 września. 

Sanepid w tej sprawie wydał opinię na temat sposobu dalszego nauczenia w placówce. Opracowano ją na podstawie rozmowy telefonicznej z dyrekcją Szkoły Podstawowej i Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego Resovia. 

Z ustaleń sanepidu wynika, że „zostały zachowane wszystkie procedury obowiązujące w szkole”, a nauczyciel, u którego stwierdzono zachorowanie na COVID-19 stosował się do zasad zachowania reżimu sanitarnego – zakrywał usta i nos oraz zachowywał dystans. 

„Nie zastosowano kwarantanny wobec pracowników i uczniów szkoły. W związku, z tym nie ma podstaw do wydania opinii o możliwości zmiany sposobu nauczania” – czytamy w opinii sanepidu, która trafiła do rodziców uczniów SMS Resovia. 

Sanepid jednocześnie nie wykluczył, że od pracownika mogły się zarazić inne osoby, dlatego dyrekcja szkoły została zobowiązana do informowania uczniów i nauczycieli, aby obserwowali swój stan zdrowia pod kątem wystąpienia objawów COVID-19. 

„Oczywiście należy dalej zachowywać reżim sanitarny i stosować się do wytycznych GIS, MEN I MZ” – czytamy na końcu opinii sanepidu. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ: