Zdjęcie: Joanna Bród / Rzeszów News

Dobra wiadomość dla mieszkańców Rzeszowa. W Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 nie ma nowych przypadków zakażenia koronawirusem zarówno wśród personelu, jak i pacjentów. 

We wtorek informowaliśmy, że po rutynowych badaniach na koronawirusa zakażenie potwierdzono u trzech lekarzy i u 70-letniego pacjenta Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 w Rzeszowie. Lekarze są w domach, a pacjenta przewieziono do szpitala w Łańcucie.

W środę ok. godz. 11:30 szpital otrzymał wyniki wymazów pobranych we wtorek od pozostałego personelu i pacjentów zarówno oddziału nefrologii, jak i stacji dializ. Wszystkie one są negatywne. 

– To bardzo dobra wiadomość – mówi Marek Wiater, dyrektor „jedynki”. – Oczywiście, zachowujemy reżim sanitarny. Będziemy powtarzać testy codziennie przez następne dwa tygodnie – zapewnia.

Przypomnijmy: Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 1 w Rzeszowie zamknął oddział nefrologii we wtorek. Tego samego dnia został on gruntownie zdezynfekowany.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Ponieważ personel i sześcioro pacjentów oddziału nefrologii otrzymali w środę przed południem negatywne wyniki testów na koronawirusa, prawdopodobnie jeszcze w środę oddział zostanie otwarty. 

– Pacjenci oddziału nefrologii, którzy otrzymali wynik negatywny, opuszczą szpital zgodnie z planem, ale zostaną pod nadzorem sanepidu – twierdzi dyrektor Wiater. 

Szpital pozostaje z sanepidem w stałym kontakcie. Od pacjentów i personelu pobierane są kolejne wymazy. Tylko we wtorek w szpitalu wykonano 130 testów. Wszystkie wyniki, jak na razie, są ujemne.

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama