Zdjęcie: Urszula Chrobak / Rzeszów News

W Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie zakażenie koronawirusem stwierdzono u czterech osób. Wśród nich nie ma członków zarządu województwa. 

– Spośród wszystkich pracowników do tej pory stwierdzono zakażenie u czterech. Aktualnie jedna osoba czeka na wynik testu, a 15 osób przebywa na kwarantannie – informuje Tomasz Leyko, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego. 

Jak dodaje, urząd stosuje się do wszystkich zaleceń sanepidu. – Od poniedziałku urząd przeszedł na tryb pracy rotacyjnej. Część osób pracuje stacjonarnie, część zdalnie z domów. Po określonym czasie następuje zmiana. Dotychczas nie było zakłóceń w pracach poszczególnych departamentów – mówi Leyko.

Urząd marszałkowski od połowy marca pracuje zgodnie z zasadami dezynfekcja-dystans-maseczka. – Petenci z zewnątrz nie wchodzą do budynku, są przyjmowani w holu na parterze za specjalnie ustawionymi szybami. Dokumenty dezynfekujemy – dodaje rzecznik urzędu. 

Na kwarantannę trafiło też dwoje pracowników Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie. – Na tę chwilę nie ma przypadków zakażenia koronawirusem wśród pracowników. Urząd pracuje normalnie – wyjaśnia Michał Mielniczuk, rzecznik ​wojewody podkarpackiego.

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama