Zdjęcie: Materiały Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie

Testy potwierdziły zakażenie koronawirusem u jednego z pracowników Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie. Placówka wstrzymała przyjmowanie petentów.

– W czwartek rano księgowa otrzymała pozytywny wynik testu na koronawiursa – potwierdza Mateusz Kutrzeba, wicedyrektor WUP w Rzeszowie. – Kobieta przebywa w domu. Nie jest hospitalizowana.

Jak usłyszeliśmy, wydział księgowości, w którym pracowała kobieta, aktualnie działa zdalnie. Jego pracownicy od czwartku aż do otrzymania negatywnych wyników testów nie mogą stawić się w urzędzie.

– Kobieta miała bezpośredni kontakt z 5-6 osobami. Wszystkie one trafiły na kwarantannę. Działamy według procedur. Czekamy na wytyczne sanepidu odnośnie do testów – twierdzi Kutrzeba. 

Wicedyrektor zapewnia, że księgowa nie miała kontaktu z osobami, które osobiście stawiały się w urzędzie, ani z dyrekcją placówki. Od poniedziałku nie przychodziła do pracy. Do tego czasu pełniła swoje obowiązki z inną osobą, w dwuosobowym pomieszczeniu, w którym był zachowany dystans społeczny.

– Charakter pracy wydziału księgowości jest nieco inny od pozostałych. Księgowi pozostają raczej na uboczu, mają ograniczony kontakt – tłumaczy. 

Do momentu przeprowadzenia testów u osób znajdujących się na kwarantannie WUP w Rzeszowie będzie zamknięty dla postronnych. – Ze względów bezpieczeństwa pracownicy kontaktują się z petentami mailowo i telefonicznie. Do odwołania – dodaje wicedyrektor urzędu. 

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama