Zdjęcie: Piotr Woroniec jr / Rzeszów News
W związku z koronawirusem na dwa tygodnie zostają zamknięte rzeszowskie szkoły. W czwartek i piątek dzieci do placówek edukacyjnych będzie można przyprowadzić w wyjątkowych sytuacjach. 
 
W środę Mateusz Morawiecki, premier RP, poinformował, że od czwartku (12 marca) przez kolejne dwa tygodnie (do 25 marca) zostają zamknięte żłobki, szkoły i uczelnie wyższe. 
 
– Ze względu na to, że niektórym rodzicom może być trudno zorganizować tak szybko opiekę, w czwartek i piątek placówki będą jeszcze otwarte. Nauczyciele będą pracować i pilnować dzieci żeby umożliwić rodzicom logistykę – mówił w środę na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.
 
Decyzja o zamknięciu szkół, jak twierdzi Dariusz Piątkowski, minister edukacji narodowej, nie wpływa, póki co, na organizację roku szkolnego. Nie jest też zagrożony terminarz egzaminów. – Wszystkie odbędą się zgodnie z planem – zapewnia szef MEN.
 
Do zaleceń premiera zamierzają dostosować się także rzeszowskie szkoły. – Będziemy działać zgodnie z zarządzeniem rządu – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.
 
(jg)
 
redakcja@rzeszow-news.pl 
NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama