Reklama

Kolejne ograniczenia dla mieszkańców Rzeszowa w związku z epidemią koronawirusa. Bulwary, parki i cmentarze zamknięto do odwołania. Pogrzeb przy maksymalnie pięciu osobach. 

Zgodnie z rozporządzeniem rządu, w Rzeszowie obowiązuje całkowity zakaz wstępu do parków i spacerowania po bulwarach. Zakaz ten obejmuje także cmentarze, o czym informują umieszczone w piątek tuż przy wejściach do nekropolii, tabliczki. Ponadto, teren cmentarzy patroluje także Straż Miejska. 

– Bardzo prosimy wszystkich mieszkańców o dostosowanie się do tego zakazu – apeluje Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. 

Jeśli chodzi o pogrzeby, te będą odbywać się normalnie, ale przy ograniczonej liczbie żałobników.  – Ilość osób uczestnicząca w ceremonii jest ograniczona do 5, nie licząc księży i obsługi. Kaplice cmentarne są zamknięte, a trumna lub urna są wynoszone przez obsługę przed budynek, skąd odbywa się wyprowadzenie na miejsce pochówku – przekazuje Chłodnicki. 

Msza święta pogrzebowa odprawiana jest wcześniej w parafii zmarłego bez udziału trumny z ciałem lub urny z prochami. Z administracją rzeszowskich cmentarzy można kontaktować się pod numeremi telefonu: 17 853 53 48 lub 601 402 991, zaś kapelanem cmentarzy pod numerem: 729 969 007.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: