Zdjęcie: Andrzej Błoński / Rzeszów News

Maj w Rzeszowie upływał bardzo intensywnie pod znakiem imprez kulturalnych. W tym roku plany te pokrzyżował koronawirus. Święto Paniagi, Festiwal Muzyczny w Łańcucie oraz KultURalia odbędą się w innych terminach.  

Zgodnie z tradycją, 3 maja w Rzeszowie miało się odbyć Święto Paniagi. W tym roku po raz 17. pod hasłem kultury amerykańskiej i współpracy Rzeszowa z Buffalo. Niestety, ten plan pokrzyżowała epidemia koronawirusa.

„W związku z występującą w Polsce i na świecie zagrażającą życiu i zdrowiu sytuacją epidemiologiczną informujemy, że Święto Paniagi nie odbędzie się w zaplanowanym terminie 3 maja 2020 roku. O wszelkich dalszych zmianach będziemy informować” – napisała w czwartek po południu na Facebooku  Estrada Rzeszowska. 

To nie jedyna impreza miejska, która została odwołana lub przełożona ze względu na epidemię koronawirusa. Wcześniej na taki krok zdecydowali się organizatorzy festiwalu  „Źródła Pamięci. Szajna – Grotowski – Kantor 2020” (termin: 25-28 marca). Na inny termin przeniesiono także Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ożywionej Formy “Maskarada”, który miał się odbyć w dniach 6-9 maja.

Na zmianę terminu 59. Festiwalu Muzycznego w Łańcucie zdecydowała się także Filharmonia Podkarpacka. Uczta dla melomanów miała odbyć się pod koniec maja. Kilka dni temu prof. Marta Wierzbieniec, dyrektor rzeszowskiej filharmonii, poinformowała, że festiwal nie odbędzie się w zaplanowanym terminie. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Podobną decyzje podjęli także organizatorzy KultURaliów, które, jak co roku, odbywają się pod koniec maja. 

„Kochani‼️ W trosce o Wasze zdrowie i bezpieczeństwo, jak również ze względu na zalecenia rządu, podjęliśmy decyzję, że KultURalia nie odbędą się w planowanym terminie majowym. Nowa data zostanie podana do wiadomości jak tylko sytuacja się uspokoi” – napisali organizatorzy święta studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama