Zdjęcie: Pixabay

W szpitalu w Łańcucie zmarł 86-letni mężczyzna, który był zarażony koronawirusem – poinformowało w niedzielę Ministerstwo Zdrowia.

Resort w najnowszym komunikacie podał, że w całym kraju odnotowano aż 443 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, zmarło także 7 kolejnych osób.

Wśród przypadków śmiertelnych, jeden odnotowano na Podkarpaciu. Jak podał sanepid, w piątek (24 lipca) w szpitalu zakaźnym w Łańcucie zmarł 86-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu jarosławskiego. To 59. ofiara śmiertelna koronawirusa w naszym regionie. 

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie także u 12 osób: 6 osób z powiatu przeworskiego (3 kobiety i 3 mężczyzn), 2 mężczyzn z pow. jarosławskiego, 2 osób z pow. przemyskiego (kobieta i mężczyzna), kobiety z Rzeszowa i mężczyzny z pow. łańcuckiego.

Na Podkarpaciu koronawirusa odnotowano już u 1182 osób. Sanepid podał również, że w naszym województwie wyzdrowiały kolejne 24 osoby: 17 mieszkańców powiatu jarosławskiego, 3 z pow. przemyskiego, 2 z Przemyśla oraz po jednej osobie z powiatów: stalowowolskiego i przeworskiego. „Ozdrowieńców” jest już 711. 

Dotychczas na Podkarpaciu przeprowadzono 52 628 testów na obecność koronawirusa. Pod nadzorem sanepidu pozostaje 47 osób, 2494 poddane kwarantannie, a w izolacji domowej przebywa 326 osób. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 w podkarpackich szpitalach jest 86 osób. 

W całym kraju koronawirusa potwierdzono już u 43 065 osób, zmarło 1671. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama