Zdjęcie: CBA
Reklama

Dwóch pracowników Centrum Zakupów dla Sądownictwa w Krakowie delegowanych do pracy w Sądzie Apelacyjnym w Krakowie zatrzymali funkcjonariusze rzeszowskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego. 

To kolejne osoby zatrzymane przez CBA w sprawie wyprowadzania pieniędzy z Sądu Apelacyjnego w Krakowie. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Regionalna w Rzeszowie. W czwartek CBA poinformowało o zatrzymaniu dwóch pracowników Centrum Zakupów dla Sądownictwa w Krakowie, którzy byli delegowani do pracy w SA.

– Zatrzymani mogli brać udział w zorganizowanej grupie przestępczej działającej w Sądzie Apelacyjnym w Krakowie oraz dopuszczać się przywłaszczenia i prania brudnych pieniędzy.  Agenci CBA przeszukali mieszkania zatrzymanych i miejsca ich pracy w krakowskim sądzie – poinformowało CBA. 

Z ustaleń śledczych wynika, że od 2011 roku w krakowskim Sądzie Apelacyjnym działała sieć kilkudziesięciu firm powiązanych biznesowo, towarzysko i rodzinnie z dyrektorem sądu oraz dyrektorem Centrum Zakupów dla Sądownictwa, które dostawały pieniędze za fikcyjne zlecenia na rzecz sądu. CBA twierdzi, że pracownicy SA dostawali za to łapówki.

Do pierwszych zatrzymań w tej sprawie doszło pod koniec 2016 roku. CBA zatrzymało wtedy m.in. dyrektora i główną księgową SA w Krakowie, dyrektora Centrum Zakupów dla Sądownictwa. W kolejnych miesiącach zatrzymano m.in. Krzysztofa S., byłego już prezesa SA w Krakowie.

Zarzuty w tej sprawie dotychczas przedstawiono 30 osobom, które są zamieszane w wyprowadzenie z krakowskiego sądu ok. 30 mln zł i usiłowania przywłaszczenia kolejnych  blisko 1,5 mln zł. CBA nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

3 KOMENTARZE

Comments are closed.