Zdjęcie: St. chor. szt. Waldemar Młynarczyk / Combat Camera DORSZ
Reklama

Zbiórki darów, pieniędzy, dotacje – coraz więcej osób w Rzeszowie włącza się w pomoc poszkodowanym mieszkańcom powiatu chojnickiego, który w wyniku sierpniowych nawałnic poważnie ucierpiał.

W środę (23 sierpnia) Rada Miasta Rzeszowa podjęła uchwałę, w której miejski samorząd zdeklarował się przeznaczyć 100 tys. zł na pomoc dla wsi Rytel w gminie Czersk, która ucierpiała najbardziej w wyniku sierpniowych nawałnic.

Rzeszowscy rajcy jednak w tej kwestii nie powiedzieli jeszcze ostatniego zdania, ponieważ podczas najbliższej sesji zwyczajnej (wtorek, 29 sierpnia) będą dyskutować o tym, czy dotację dla gminy Czersk nie zwiększyć o kolejne 50 tys. zł oraz czy nie pomóc jeszcze dwóm innym gminom, które w wyniku gwałtownych burz najbardziej ucierpiały.

Pomagać chce również Sojusz Lewicy Demokratycznej poprzez zbieranie darów dla poszkodowanych z całego powiatu chojnickiego.

– Prosimy wszystkich zainteresowanych o dostarczenie darów w postaci: artykułów żywnościowych z długim terminem ważności do spożycia, koce, kołdry, pościel, ręczniki, zawartość apteczek, artykuły chemiczne, higieniczne, sztućce jednorazowego użytku, napoje energetyczne, artykuły szkolne oraz wszystko co może być przydatne ludziom dotkniętym kataklizmem nawałnicy – wylicza Wiesław Buż, szef SLD na Podkarpaciu.

Akcja zbierania darów jest prowadzona w siedzibie SLD w Rzeszowie (ul. Ks. Jałowego 31) od poniedziałku do piątku w godz. 11:00-18:00 a w soboty od 10:00 do 14:00. – Dary będą sukcesywnie wysyłane do poszkodowanych – zapewnia Buż.

Zbiórka rozpoczęła się w środę (23 sierpnia) i potrwa tydzień – do 30  sierpnia.
W najbliższą niedzielę odbędzie się również w kościołach zbiórka pieniędzy dla poszkodowanych w wyniku nawałnicy. Przeprowadzą ją wolontariusze Caritas.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: