Zdjęcie: Pixabay

48 godzin na stworzenie koncepcji kosmicznej będą mieli uczestnicy XI edycji hackathonu organizowanego przez NASA. W Podkarpackim Centrum Innowacji w Rzeszowie odbędzie się lokalna edycja tego wydarzenia. 

Hackathon odbędzie się w dniach 1-2 października. Jednym z miast, które podejmą się kosmicznego wyzwania, jest Rzeszów.

– Uczestnictwo w hackathonie daje możliwość stworzenia innowacyjnych rozwiązań na Podkarpaciu. Dane satelitarne udostępnione przez NASA i liczne grono partnerów, mogą pomóc lepiej zrozumieć otaczającą nas rzeczywistość w wielu dziedzinach życia społeczno-gospodarczego – mówi Marcin Rudnicki z ProtoCreativeLabs Space Exploration

Tegorocznym hasłem hackathonu jest „Make Space”. NASA International Space Apps Challenge 2022 ma być okazją do tego, by lepiej poznać zagadnienia eksploracji przestrzeni kosmicznej.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Do udziału w wydarzeniu zapraszamy uczniów i studentów z Podkarpacia: artystów, makerów, innowatorów, projektantów, programistów, technologów, inżynierów oraz wszystkich zainteresowanych rozwojem kultury innowacji w lotnictwie i kosmonautyce zachęca Łukasz Bonarek, dyrektor zarządzający PCI ProtoLab.

Autorzy najlepszych rozwiązań wypracowanych podczas hackathonu otrzymają nagrody od organizatorów oraz partnerów wydarzenia, będą mogli powalczyć o trzy nagrody główne fundowane przez centralę NASA. Wszystkie informacje na temat wydarzenia znajdziecie na stronie hackathon.pcinn.space.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama