Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

Od niemal roku ze składu materiałów budowlanych na prywatnej posesji w podrzeszowskim Sokołowie Małopolskim znikały elementy instalacyjne. Kradł je 66-letni mężczyzna. Właśnie został zatrzymany. 

Okoliczności kradzieży elementów służących do wykonywania instalacji wodno-kanalizacyjnych wyjaśniali policjanci z komisariatu w Sokołowie Młp. Kradziono je ze składu materiałów budowlanych, znajdującego się na prywatnej posesji. Trwało to od niemal roku, a ostatnią kradzież policjanci odnotowali w ubiegłym tygodniu.

Policjanci na sprawcę wytypowali 66-letniego mieszkańca gminy. W ubiegły piątek zjawili się w jego domu. Mężczyzna zaprzeczył, by miał związek z kradzieżami. Jednak w trakcie przeszukania funkcjonariusze znaleźli na jego posesji elementy instalacji wodno-kanalizacyjnej. Przekazano je właścicielowi. Wartość odzyskanego mienia to ponad 2000 zł.

– 66-latek usłyszał zarzut kradzieży i przyznał się do winy. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności – poinformował nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama