Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

Siedem metalowych fragmentów ogrodzenia cmentarza w podrzeszowskiej Rudnej Wielkiej wymontowali dwaj mężczyźni, zatrzymani przez rzeszowskich policjantów. Łupem złodziei padła również kamera monitoringu. 

O kradzieży policjanci zostali poinformowani 19 września. Gdy przyjechali na miejsce, przedstawiciel rady parafialnej wskazał, że nieznani wtedy sprawcy na początku września br. ukradli siedem metalowych przęseł z ogrodzenia oraz wyrwali i zabrali kamerę monitorującą teren cmentarza. Łączną wartość strat oszacowano na ok. 5 tys. zł.

Ustaleniem sprawców zajęli się policjanci z komisariatu w Głogowie Małopolskim oraz z wydziału kryminalnego rzeszowskiej komendy. Po kilku dniach kryminalni ustalili, że skradzione przęsła znajdują się w skupie złomu w Rzeszowie.

– W ubiegły poniedziałek policjanci zabezpieczyli elementy ogrodzenia. Zostały one przekazane przedstawicielowi rady parafialnej – relacjonuje Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Odnalezienie elementów ogrodzenia cmentarza w skupie złomu sprawiło, że dotarcie do złodziei jest już kwestią czasu. I tak też się stało. Policjanci ustalili, że metalowe części w skupie sprzedał 25-letni mieszkaniec Rzeszowa. Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze postanowili go „odwiedzić”. W domu go jednak nie zastali, ale 25-latek, gdy dowiedział się, że policjanci depczą mu po piętach, wieczorem sam zgłosił się do komendy. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Mężczyzna został zatrzymany. Przyznał się, że metalowe elementy ogrodzenia cmentarza ukradł ze znajomym 19-latkiem, także mieszkańcem Rzeszowa. On również został zatrzymany przez kryminalnych. Jak się okazało, złodzieje przęsła przewieźli do garażu 25-latka, a potem sprzedano je na złomie. Policjanci odnaleźli w garażu również kamerę z cmentarza.

Obu mężczyznom policjanci z Głogowa Młp. przedstawili zarzuty kradzieży. Grozi im do pięciu lat więzienia.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama