Zdjęcie: Policja.pl

Rzeszowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 20 i 25 lat, którzy są podejrzewani o kradzieże gier komputerowych. Straty wyceniono łącznie na blisko 2,5 tys. zł.

Policjanci z komisariatu w śródmieściu ustalali sprawców powtarzających się kradzieży gier komputerowych. Do kradzieży doszło na przełomie roku w dwóch rzeszowskich galeriach handlowych. Policjanci przyjęli zawiadomienia o sześciu takich czynach.

– Ceny gier nie przekraczały 500 złotych i pojedyncza kradzież traktowana była jako wykroczenie. Jednak łączna suma strat to już blisko 2,5 tys. zł – informuje Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.

Policjanci podejrzewali, że kradzieży mogli dokonywać ci sami sprawcy. Okazali się nimi mieszkańcy Rzeszowa w wieku 20 i 25 lat. Na początku kwietnia funkcjonariusze zatrzymali 20-latka. Drugiego mężczyznę, który ukrywał się przed policjantami, zatrzymali w ubiegłą środę.

Młodzi mężczyźni działali wspólnie i w porozumieniu. Gdy jeden z nich kradł i wynosił ze sklepu grę, drugi w tym czasie obserwował obsługę. – Podczas kradzieży wymieniali się rolami – twierdzą policjanci.

Złodzieje działali w krótkich odstępach czasu i na szkodę tego samego pokrzywdzonego. Policjanci zdecydowali, że kradzieże z każdej galerii uznają za jeden czyn. Pozwoliło to zsumować straty i potraktować kradzieże jako przestępstwo. 

Ostatecznie mężczyźni usłyszeli po dwa zarzuty kradzieży. Przyznali się do winy i wyrazili chęć dobrowolnego poddania się karze.  

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama