Statystyczny Polak decyzję o gruntownym remoncie mieszkania podejmuje raz na 5-10 lat – tak wynika z badania przeprowadzonego przez Westwing Home & Living. Znacznie częściej podejmowane są prace związane z drobną metamorfozą pomieszczeń lub przeprowadzany jest większy remont jednego pomieszczenia. Zwykle jest to podyktowane zbyt dużymi kosztami, w efekcie czego wiele osób zaciąga kredyt na remont mieszkania. Okazuje się jednak, że to nie jedyna opcja finansowania tego rodzaju wydatku.

Jak wynika ze statystyk, aż 39 proc. Polaków przeprowadza gruntowny remont mieszkania raz na 5-10 lat. Co ósma osoba decyduje się na tego rodzaju prace raz na 10-15 lat. Zwlekanie z rozpoczęciem remontu bezpośrednio wiąże się ze sporymi kosztami i brakiem wystarczających środków. Znacznie łatwiej przychodzą Polakom decyzje o delikatnym odświeżeniu mieszkania, ponieważ jest to mniej kosztowne. Ale i w tym przypadku zwykle koniecznością jest kredyt na remont mieszkania. Trzeba jednak wiedzieć, że istnieją alternatywne rozwiązania.

Kredyt na remont mieszkania jest popularny

Wielu Polaków przeprowadzając remont, korzysta z oferty banków. Kredyt na ten cel jest opcją bardzo popularną, aczkolwiek sięgają po niego przede wszystkim osoby, które decydują się na przeprowadzenie gruntownych zmian. Niemniej jednak taka forma finansowania jest również często wybierana w przypadku chęci odświeżenia wnętrz.

Kredyt tego typu pozwala uniknąć jednorazowego wydatku związanego z zakupem materiałów budowlanych i elementów wyposażenia czy pokryciem kosztów robocizny. Uzyskaną kwotę można spłacać w ratach, których wysokość dostosowana jest do możliwości finansowych kredytobiorcy.

Alternatywy dla kredytu na remont mieszkania

Kredyt na remont to jednak nie jedyna opcja, która pozwala na pokrycie kosztów związanych z przeprowadzanymi pracami.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!
  • Remont mieszkania finansowany oszczędnościami

Zwykle decyzja o kapitalnym remoncie mieszkania nie zapada spontanicznie. Z biegiem lat człowiek ma świadomość, że za kilka lat będzie zmuszony dokonać gruntownych zmian we wnętrzu. Dlatego wiele osób gromadzi na ten cel oszczędności, by w razie potrzeby skorzystać z odkładanego kapitału.

Z posiadanych oszczędności znacznie częściej finansowane są prace związane z lekkim odświeżeniem wnętrz albo remontem tylko jednego pomieszczenia. Wynika to z faktu, że takie czynności są znacznie tańsze w porównaniu z kapitalnym remontem.

  • Remont mieszkania finansowany pożyczką gotówkową

Chociaż kredyt i pożyczka są produktami podobnymi, różnią się detalami. Dlatego warto rozważyć tę drugą opcję, która – jak wynika z analiz produktów finansowych – może okazać się korzystniejsza. Przykładowo, Pożyczka Nr 1 dostępna w ofercie Toyota Banku proponowana jest na atrakcyjnych warunkach finansowych. Oprocentowanie na poziomie 7,00%, brak opłaty przygotowawczej oraz kwota do 80 tys. złotych czyni z tej pożyczki jedną z najlepszych i najtańszych na rynku – zgodnie z rankingiem przygotowanym przez TotalMoney.pl.

Remontując mieszkanie, wcale nie trzeba decydować się na kredyt gotówkowy. Alternatywnym rozwiązaniem jest pożyczka bankowa, która pozwala na sfinansowanie całości wydatków lub części kosztów, których nie udało się pokryć w ramach posiadanych oszczędności.

Reklama