„Królowie Bluesa” – koncert mistrzów gitary. 13 października w Zorzy

Leszek Cichoński, Dariusz Kozakiewicz, Marek Raduli, Jerzy Styczyński i Damian Ukeje wystąpią 13 października w kinie Zorza na koncercie „Królowie Bluesa”. 

 

Zdjęcia: materiały prasowe

Koncert odbędzie się z okazji 65-lecia Estrady Rzeszowskiej, 10-lecia Rzeszowskiego Inkubatora Kultury oraz 1. urodzin Rzeszowskich Piwnic. Wystąpią czołowi polscy gitarzyści legendarnych zespołów: Dżem, Perfect, Budka Suflera, Laboratorium. 

Leszek Cichoński to ceniony gitarzysta, kompozytor, autor podręczników i telewizyjnych kursów dla gitarzystów. Występował na największych festiwalach bluesowych na świecie m.in. Monterey Bay Blues Festival w Californi i Narooma Blues Festival w Australii.

Darek Kozakiewicz to kompozytor i gitarzysta znany przede wszystkim z zespołów Breakout, Test i Perfect. Przez 50 lat pracy współpracował z takimi artystami jak: Anna Jantar, Robert Chojnacki, Jan Borysewicz czy Natalia Sikora.

Marek Raduli zaś w latach 80. i 90. XX wieku zasłynął jako świetny gitarzysta rockowy, dzięki swojej współpracy z zespołami Banda i Wanda, Bajm, Grupa Tadeusza Nalepy i Budka Suflera. Od 2013 r. Raduli współpracuje z Anną Wyszkoni. 

Jerzy Styczyński z kolei jest gitarzystą zespołu Dżem (na stałe od 1981 roku). Ma na koncie również współpracę m.in. z Chłopcami z Placu Broni, Lombardem, Martyną Jakubowicz, Leszkiem Cichońskim i Starym Dobrym Małżeństwem.  

Damian Ukeje natomiast jesienią 2011 roku wziął udział w pierwszej edycji programu The Voice of Poland. Dotarł do finału, podczas którego premierowo wykonał utwór „Nie mamy nic”, a dzięki wygranej podpisał kontrakt z wytwórnią płytową Universal Music Polska.

Koncert Królowie Bluesa” (13 października) w rzeszowskiej Zorzy rozpocznie się o godz. 19:00. Bilety można kupować za pośrednictwem strony blues.estrada.rzeszow.pl oraz w Rzeszowskich Piwnicach.

Zdjęcie: materiały Estrady Rzeszowskiej

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama