Fot. Komenda Miejska Policji w Rzeszowie. Na zdjęciu funkcjonariusz wydziału kryminalnego

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie najlepsi w wojewódzkich eliminacjach ogólnopolskiego konkursu „Policjant Służby Kryminalnej Roku 2017”. Funkcjonariusz wchodzący w skład rzeszowskiej drużyny znalazł się w gronie trzech najlepszych policjantów operacyjnych. 

W środę w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie odbyły się wojewódzkie eliminacje do ogólnopolskiego konkursu „Policjant Służby Kryminalnej Roku 2017”. Do eliminacji przystąpiły drużyny z komend miejskich i powiatowych podkarpackiego garnizonu.

W skład każdej drużyny wchodziło czterech policjantów: dwóch funkcjonariuszy z wydziału dochodzeniowo-śledczego, funkcjonariusz z wydziału kryminalnego i technik kryminalistyki.

Eliminacje składały się z dwóch części –  testu wiedzy, który pisali indywidualnie wszyscy uczestniczący w nich policjanci z zakresu swojej specjalności.

Druga część eliminacji to zadanie drużynowe. Oparte było o tzw. kazus, czyli hipotetyczne zdarzanie przestępcze. Zadaniem zawodników drużyny, było podjęcie odpowiednich czynności zgodnie ze swoimi obowiązkami służbowymi.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Spośród wszystkich drużyn najlepszy okazał się zespół z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Kolejne miejsca zajęli policjanci z KMP w Tarnobrzegu –  II miejsce i z Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku –  III miejsce.

– Jednym z trzech najlepszych policjantów operacyjno-rozpoznawczych eliminacji, okazał się wchodzący w skład rzeszowskiej drużyny funkcjonariusz wydziału kryminalnego – poinformowała KWP Rzeszów. 

Zwycięska drużyna z KMP w Rzeszowie będzie reprezentować garnizon podkarpacki podczas finału konkursu, który odbędzie się w czerwcu w Szkole Policji w Pile.

Zdjęcie: Materiały Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie
Zdjęcie: Materiały Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama