Krystian Herba po mistrzowsku rozprawił się z wieżowcem Rondo 1 [ZDJĘCIA]

Reklama

18 minut i dwóch sekund potrzebował Krystian Herba na pokonanie 37-piętrowego wieżowca Rondo 1 w Warszawie. W drodze na szczyt rzeszowskiemu trialowicowi towarzyszyła żona i córka.

 

Krystian Herba kolejny sukces może dopisać do swojej listy. W sobotę (24 lutego) udało mu się zdobyć kolejny budynek. Tym razem był to wieżowiec Rondo 1  przy rondzie ONZ w Warszawie. Rzeszowianin do pokonania miał 37 pięter i około 840 schodów. Zakładał, że trasę tę pokona w mniej niż 20 minut i udało się. Krystian Rondo 1 zdobył w 18 minut i dwie sekundy.

W drodze na szczyt Krystianowi towarzyszyła m.in. jego żona Natalia i jedna z córek. „Go, go, go” – dopingowały rzeszowianina.

Gdy trialowiec znalazł się już na szczycie swoje wyzwanie tak skomentował: – Nie było tak źle. Nigdy takiej trasy nie pokonałem szybciej. W pewnym sensie osiągnąłem rekord życiowy, bo dziś skakałem będąc przeziębionym  – mówił Krystian, tuż po zdobyciu Ronda 1.

Podczas tego wyzwania Herba miał momentami problem z orientacją – nie wiedział na którym piętrze jest. Trudnością w zdobywaniu Ronda 1 było też suche powietrze.

Wyzwanie Krystiana Herby było częścią tegorocznej edycji Biegu Na Szczyt Rondo 1. Rzeszowski trialowiec na warszawskim budynku nie zamierza zakończyć bicia rekordu. W planach, najpóźniej do 2019 roku, ma zdobycie CN Tower w Toronto. Wieża ta ma wysokość 553,33 m. Do tego jesienią br. Herba zamierza się podciągnąć na drążku 6 tysięcy razy w ciągu 24 godzin. Jeśli mu się to uda pobije aktualny rekord Guinnessa, czyli 5094 podciągnięcia w ciągu doby.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Krystian Herba jest pięciokrotnym rekordzistą Guinnessa w zdobywaniu najwyższych budynków na świecie, skacząc rowerem po schodach. Do tej pory zdobył w ten sposób 13 budynków w 10 krajach.

W 2009 roku Herba wskoczył na Pałac Kultury i Nauki w Warszawie. Zajęło mu to wówczas 19 minut i 15 sekund. W kolejnych latach na liście jego osiągnięć znalazły się m.in. Willis Tower w Chicago, Taipei 101 na Tajwanie oraz chiński Shanghai World Financial Center.

Do rzeszowianina należą aktualne rekordy Guinnessa w liczbie schodów pokonanych jednorazowo na rowerze (3461) i liczbie schodów pokonanych na rowerze w ciągu jednej minuty (119).

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama