Krystian Herba pokonał Gullivera – najwyższy budynek Ukrainy [ZDJĘCIA, VIDEO]

Reklama

17 minut i 10 sekund potrzebował Krystian Herba, rzeszowski trialowiec, by w sobotnie popołudnie pokonać najwyższy budynek na Ukrainie – centrum handlowe Gulliver, znajdujący się w samym centrum Kijowa.

 

Krystian Herba do Kijowa pojechał na Ukrainę, by promować szlak rowerowy Green Velo, przebiegający przez pięć polskich województw ściany wschodniej. Akcję z pokonaniem Gullivera, który ma 162 m wysokości i 35 kondygnacji 888 schodów, wymyślił Wojciech Szczurek, szef zagranicznego ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Kijowie.  

– Zgodziłem się bez wahania. Sporo Ukraińców przyjeżdża do Polski. Warto promować nasz kraj, nasz region, by Ukraińcy wybrali się na szlak Green Velo. Gulliver może nie jest tak bardzo wysoki, jak inne budynki, które dotychczas pokonałem, a mam ich 14 w 10 krajach, ale na Ukrainie jeszcze na rowerze się nie wspinałem. Każdy zdobyty szczyt za granicą jest dla mnie satysfakcją – mówił nam przed wyjazdem Krystian Herba.

Rzeszowski trialowiec nie miał łatwego zadania, bo kilka dni przed ukraińskim wyzwaniem złamał palec u lewej ręki. Kontuzji doznał podczas nieszczęśliwego upadku w trakcie pokazu w Polsce. – Upadłem, bo nagle w rowerze zerwał mi się łańcuch. Złamany palec utrudnia mi trochę życie, ale myślę, że dam radę – mówił Krystian.

I dał! Rzeszowianin przewidywał, że na dach Gullivera dostanie się w ciągu 20-25 minut. Okazało się, że najwyższy budynek na Ukrainie Krystian Herba zdobył jeszcze szybciej. Potrzebował na to 17 minut i 10 sekund. Gratulujemy! 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama