Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

Krystyna Janda, jedna z najlepszych i najbardziej cenionych polskich aktorek, zaprezentuje w piątek w kinie Helios swój monodram „Ucho, gardło, nóż” dzięki platformie #TheMuBa.

Sieć kin Helios, we współpracy z platformą #TheMuBa przygotowała seans specjalny dedykowany wszystkim miłośnikom teatru i kina. Już 14 grudnia (piątek) o godzinie 19:30 odbędzie się transmisja wyjątkowego spektaklu Krystyny Jandy.

#TheMuBa (theatre-music-ballet) to spektakle teatralne, koncerty, przedstawienia baletowe, dostępne w wersji LIVE na nowoczesnej platformie internetowej. Projekt został stworzony przez miłośników sztuki: Borysa Szyca, Jarosława Kuźniara oraz Marka Maślankę.

„Ucho, gardło, nóż” to kontrowersyjny monodram wyreżyserowany i zagrany przez wybitną Krystynę Jandę. Artystka jest także autorką adaptacji teatralnej książki Vedrany Rudan (o tym samym tytule), na której oparty jest spektakl. Główna bohaterka – Tonka Babić, to kobieta po pięćdziesiątce, która spędza bezsenną noc.

Leży w łóżku przy włączonym bez dźwięku telewizorze i – pochłaniając kolejne tabliczki czekolady – opowiada swoje życie. Przeskakuje z miejsca na miejsce. Tragiczne wydarzenia przeplata komicznymi epizodami, rwie narrację, droczy się z ciekawskim czytelnikiem-podglądaczem. Jest szczera aż do bólu, nie oszczędza nikogo, ale przede wszystkim nie oszczędza samej siebie.

Transmisję monodramu Krystyny Jandy będzie można zobaczyć w 39 kinach Helios, w tym także w Rzeszowie w Galerii Rzeszów w piątek (14 grudnia) o godz. 19:30. Bilety w cenie w cenie 27,50 zł na stronie lub w kasie kina. Spektakl dla widzów pełnoletnich.

Odpowiedź na pytanie – w zamian otrzymasz bilet

Prawidłowa odpowiedź na pytanie: “Z jakim monodramem przyjechała Krystyna Janda do Rzeszowa w ramach 24. Rzeszowskich Spotkań Karnawałowych, które odbywają się w Teatrze im. W. Siemaszkowej?””, to oczywiście “Shirley Valentine”. 

Dwa pojedyncze zaproszenia trafiają do Iwony Kłeczek-Kaznowskiej i Damiana Furteka. Zwycięzcy o wygranej zostaną poinformowani mailem. Gratulujemy! 

oprac. (jg)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

5 KOMENTARZE

  1. Pani Joanno, to Rzeszowskie Spotkania Karnawałowe odbywają się w Teatrze im. W. Siemaszkowej?
    Nie w “Siemaszce”? – co stało, skąd ta zmiana?

Comments are closed.