Reklama

Podkarpacka posłanka Platformy Obywatelskiej Krystyna Skowrońska zostanie nowym wiceministrem skarbu.

[Not a valid template]

 

Skowrońska, która jest przewodniczącą sejmowej komisji finansów publicznych, w sobotę (27 grudnia) była gościem programu „Dzień Dobry TVN”. Była z nią Beata Małecka-Libera, która będzie pełnomocnikiem rządu w ministerstwie zdrowia.

O nominacji Małeckiej-Libery kilka dni temu już mówiła premier Ewa Kopacz, a także o Urszuli Augustyn. Ona została pełnomocnikiem ds. bezpieczeństwa w szkołach.

– Powołuję parlamentarzystów, co do których mam zaufanie, i którzy są merytorycznie przygotowani do tego, co będą robić. Co do kompetencji nie mam żadnych wątpliwości – powiedziała Ewa Kopacz.

Pełnomocnikiem w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju ma być Elżbieta Pierzchała. Wszystkie cztery posłanki będą wiceministrami, mającymi pełnić funkcję pełnomocników szefowej polskiej rządu.

„Psiapsiółki” Ewy Kopacz

Nominacje dla Beaty Małeckiej-Libery i Urszuli Augustyn zostały już ogłoszone przez panią premier Kopacz. Awanse dla Krystyny Skowrońskiej i Elżbiety Pierzchały będą ogłoszone lada dzień.

Wszystkie cztery posłanki już przez niektórych dziennikarzy złośliwie są nazywane „psiapsiółkami” Ewy Kopacz.

– Po co pani premier w ministerstwach specjalni wysłannicy, skoro ministrowie z założenia są wysłannikami pani premier? – pytał prowadzący „Dzień Dobry TVN Bartosz Węglarczyk.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Do końca kadencji (Sejmu – red.) jest już nie długo. Są ważne zadania, ważne sprawy i krótki czas do zrealizowania – mówiła Krystyna Skowrońska.

– To niech pani ministrem zostanie – zaproponował Węglarczyk.

– Nie. Oprócz spraw, które realizują resorty, są sprawy, którymi powinniśmy się zajmować w ekstraordynaryjnym trybie, które wymagają szczególnej troski, poza normalnym zarządzaniem. Pełnomocników wielokrotnie powoływano do realizowania niektórych rzeczy. Mieliśmy pełnomocnika ds. powodzi, pełnomocnika ds. górnej Wisły. Zajmowali się tematami, które są nie tylko przyporządkowane jednemu resortowi – odpowiadała posłanka Skowrońska.

Nowa funkcja to wyzwanie

Powiedziała, że kobiety do pełnienia funkcji pełnomocników są przygotowane.

– Pani premier musi postawić na to, aby krótki okres wykorzystać jak najlepiej. Mam przeszło tysiąc wystąpień w parlamencie. Zrobiliśmy kiedyś projekt ustawy o spadkach i darowiznach. Przekazując je rodzinie nie płacimy podatku. Czy ktokolwiek o tym wie? – mówiła posłanka PO z Podkarpacia.

– W polityce zawsze najważniejszy jest drugi człowiek. Dla niego każdy z nas chce pracować. Każda z nas ma jakieś doświadczenie parlamentarne. Będziemy się starać, jak najlepiej zrealizować wyzwania – dodała Krystyna Skowrońska.

Cały materiał w „Dzień Dobry TVN” możecie zobaczyć TUTAJ.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama