Zdjęcie: Biuro Projektowe Ito z Krakowa
Reklama

„To wstyd, żeby Rzeszów nie miał krytego lodowiska i trzeba było jeździć do Dębicy” – napisała do redakcji jedna z Czytelniczek Rzeszów News. Ratusz zapewnia, że o inwestycji pamięta.

Chociaż śniegu nie ma za oknem, to nie znaczy, że nie ma zimy, która od wielu lat przypomina mieszkańcom Rzeszowa, że w ich mieście nie ma krytego sztucznego lodowiska, które miłośników łyżew mogłoby cieszyć cały rok.

„To wstyd, żeby Rzeszów nie miał krytego lodowiska i trzeba było jeździć do Dębicy. Wszyscy chcemy jeździć na łyżwach, młodzieży u nas nie brakuje, a niestety nie mamy gdzie uprawiać tego sportu. Panie prezydencie, Rzeszów domaga się lodowiska” – pisze pani Barbara, Czytelniczka Rzeszów News.

I te apele ratusz zamierza w końcu zrealizować. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, najpóźniej do 2020 roku. – Obecnie inwestycja jest na etapie tworzenia dokumentacji, która ma być gotowa w drugim kwartale tego roku. Przetarg na wykonawcę planujemy ogłosić na początku wakacji. Budowa tak dużego obiektu będzie trwała około 2 lat – wyjaśnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Zdjęcie: Biuro Projektowe Ito z Krakowa

Za przygotowanie dokumentacji projektowej miasto zapłaciło 180 tys. zł. Projekt krytego lodowiska wykonuje Biuro Projektowe Ito z Krakowa. Nowe lodowisko ma znajdować się na os. Drabinianka w rejonie ul. Zielonej i ul. Granicznej. Płyta ma mieć wymiary 60 m na 30 m, zaś sam budynek – 60 m na 45 m.

Obiekt będzie wyposażony w zaplecze sanitarne, szatnie oraz wypożyczalnie łyżew. Nowe lodowisko zyska również trybunę, która będzie liczyła około 300 miejsc oraz parking podziemny na około 100 miejsc.

Nie zabraknie również nowoczesnych technologii, jak panele fotowoltaiczne. czy kolektory słoneczne. W planach jest też, aby pół roku obiekt funkcjonował jako lodowisko, a przez kolejne pół jako wielofunkcyjne boisko.

Wcześniej miasto liczyło na to, że kryte lodowisko powstanie w centrum Res-Vita przy skrzyżowaniu al. Witosa i ul. Wyspiańskiego, ale po zburzeniu wiosną 2016 r. lodowiska Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, ani nie było widać centrum, ani tym bardziej lodowiska, chociaż prace budowlane powinny były rozpocząć się jeszcze w 2015 roku.

Zdjęcie: Biuro Projektowe Ito z Krakowa

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama