Zdjęcie: Piotr Woroniec jr / Rzeszów News

– Rozmowy idą w dobrym kierunku – mówi nam Krzysztof Ignaczak. Były libero Asseco Resovii prawdopodobnie zostanie nowym prezesem klubu.

Nazwisko Ignaczaka, który ma zastąpić na stanowisku prezesa Asseco Resovii Bartosza Górskiego (w sobotę podjął on decyzję o rezygnacji z zajmowanej funkcji), pojawiło się w mediach już w niedzielę. Popularny „Igła”, który w rzeszowskim klubie grał w latach 2007-2016, potwierdza, że prowadzi rozmowy na temat objęcia stanowiska prezesa. 

– Powiem, jak w dawnym programie Ewy Drzyzgi, rozmowy w toku – śmieje się Krzysztof Ignaczak. – Rozmowy idą w dobrym kierunku. Teraz najważniejsze są jednak Klubowe Mistrzostwa Świata, by zawodnicy nie zaprzątali sobie głowy tym, co się dzieje w klubie i skupili się na wyniku sportowym – uważa „Igła”. 

Krzysztof Ignaczak po zakończeniu kariery sportowej cały czas jest związany z Rzeszowem, w 2017 roku otrzymał tytuł „Zasłużony dla miasta Rzeszowa”. Aktualnie „Igła” prowadzi prywatny biznes, przez pewien czas był ekspertem Polsatu, angażuje się także w popularyzację sportu wśród dzieci i młodzieży. 

– Jeżeli moje pomysły i zarządu Asseco Poland [główny sponsor drużyny – przyp. red.] miałyby się zjednać, to dlaczego nie podjąć się tej funkcji. To dla mnie kolejne wyzwanie. Niejeden by się go podjął – twierdzi Ignaczak. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Dla Asseco Resovii trwający obecnie sezon 2018/2019 jest fatalny. Drużyna aktualnie zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli PlusLigi, z dziewięciu dotychczas rozegranych meczów resoviacy wygrali tylko raz. – Drużyna potrzebuje stabilizacji i spokoju, by się odbić, a także dużego wsparcia kibiców. Ten sezon nie jest jeszcze stracony. Trzeba zacząć gonitwę za dzikiem. Chcę pomóc drużynie i klubowi – mówi „Igła”. 

O tym, kto ostatecznie zostanie prezesem Asseco Resovii dowiemy się po zakończonych Klubowych Mistrzostw Świata w siatkówce, które rozpoczęły się w poniedziałek i potrwają do 2 grudnia. Resoviacy na Podpromiu o 20:30 zagrają pierwszy mecz z brazylijską Sada Cruzeiro. Bartosz Górski prezesem klubu będzie do 30 listopada br. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama