35-letni ks. Grzegorz Maj z Jarosławia zginął w wypadku w miejscowości Obroki w powiecie kraśnickim w województwie lubelskim. Jest jedną z trzech ofiar śmiertelnych zdarzenia.

[Not a valid template]

 

Do wypadku doszło wczoraj (18 kwietnia) tuż przed godziną 18:00 na drodze krajowej nr 19. Ks. Grzegorz Maj prowadził volvo S40. Z nieustalonych jeszcze przyczyn na prostym odcinku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu.

– Doprowadził do czołowego zderzenia z prawidłowo jadącym samochodem marki Audi A3 – podała Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie.

W wyniku zderzenia pojazdów śmierć poniósł 24-letni kierujący audi oraz jego 24-letnia pasażerka, a także ks. Maj. Wypadek przeżyła tylko jedna osoba. To 25-letnia pasażerka volvo. Kobieta nie odniosła poważnych obrażeń.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Z dotychczasowych ustaleń policji wynika, że ks. Grzegorz Maj nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Nie zapięła ich także para, która zginęła.

– Tylko pasażerka jadąca z księdzem miała zapięte pasy i to zdaniem funkcjonariuszy najprawdopodobniej uratowało jej życie – informuje Polskie Radio Rzeszów.

Ks. Grzegorz Maj był duszpasterzem akademickim w Jarosławiu.

redakacja@rzeszow-news.pl

Reklama