Zdjęcie: Pixabay
Reklama

367 406 zł – tyle pieniędzy zebrali księża diecezji rzeszowskiej na walkę z koronawirusem. Na wsparcie mogą liczyć m.in. szpitale w Rzeszowie. 

Zbiórka wśród duchownych diecezji rzeszowskiej rozpoczęła się w Wielki Piątek (10 kwietnia). Księża wpłacali pieniądze przez 10 dni – do Niedzieli Miłosierdzia (19 kwietnia). W sumie na konto rzeszowskiego Caritasu duchowni wpłacili 367 406 zł.

Księża postanowili odpowiedzieć na potrzeby ludzi dotkniętych epidemią koronawirusa, a także trudną sytuację personelu medycznego. Zbiórkę, którą nazwano „kapłańskim darem miłosierdzia”, poparli biskupi: Jan Wątroba, Edward Białogłowski i Kazimierz Górny.

Jan Wątroba, biskup rzeszowski, podczas mszy w Wielki Czwartek, mówił, że „ograniczania i trudności, jakie przeżywamy w czasie epidemii, nie mogą stłumić naszej wrażliwości wobec potrzebujących pomocy”.

– Obok posługi słowa i sakramentów, która jest obecnie sprawowana w ograniczonej formie, niech tym wyraźniej objawi się trzecia nasza posługa – posługa miłości – podkreślał hierarcha. 

Zebrane pieniądze, po konsultacjach z władzami Podkarpacia i zapoznaniu się z potrzebami szpitali w części diecezji rzeszowskiej na terenie Małopolski, podzielono na następujące placówki:

– Szpital Specjalistyczny w Gorlicach (dofinansowanie zakupu respiratora),

– Szpital Specjalistyczny w Jaśle (dofinansowanie zakupu nowoczesnego 4-głowicowego aparatu USG),

– Szpital Miejski w Rzeszowie (zakup respiratora na oddział noworodków z podejrzeniem COVID-19),

– Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 2 w Rzeszowie (zakup sterylizatorów parowych laboratoryjnych dla materiału zakaźnego)

Jak poinformował ks. Tomasz Nowak, rzecznik diecezji rzeszowskiej, zebrane pieniądze zostaną przekazane także na wsparcie Domów Pomocy Społecznej i Zakładów Pielęgnacyjno-Opiekuńczych prowadzonych przez Caritas. 

Oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: