Zdjęcie: Materiały NASA

Wystawa teleskopów i modeli rakiet, premierowy pokaz filmu „Apollo 11”, prezentacje i prelekcje o kosmosie i jego eksploracji – to atrakcje „Księżycowego Wieczoru”, który w najbliższą sobotę (20 lipca) odbędzie się w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie.

„Księżycowy Wieczór” organizowany jest z okazji 50-lecia lądowania człowieka na Księżycu. Organizatorami wieczoru są WDK w Rzeszowie i Podkarpackie Centrum Nauki i Dyskusyjny Klub Filmowy „Klaps” we współpracy z Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu. 

W sobotę w WDK (ulica Okrzei 7) od godz. 17:00 do 20:30 trwać będzie wystawa teleskopów i modeli rakiet, w tym rakiety Saturn V, wirtualny spacer po powierzchni księżyca (VR). O 18:00 zaplanowano premierowy pokaz filmu „Apollo 11”, a od 19:45 do 20:30 prezentacje i prelekcje o kosmosie i jego eksploracji.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny, na film obowiązują bilety w cenie 15 zł do kupienia w kasie WDK. „Apollo 11” opowiada o pierwszej załogowej misji na Księżyc, która trwała od 19 do 24 lipca 1969 roku i była częścią szerszego programu Apollo.

„Apollo 11” to fascynujący dokument, który dzięki dotąd niepublikowanym materiałom daje unikalne doświadczenie uczestnictwa w najsłynniejszej misji NASA. Niespodziewanie odnalezione, dotąd nieprezentowane, bezcenne materiały z taśmy 65 mm, ponad 11 000 godzin materiału audio, skupienie astronautów i specjalistów z centrum dowodzenia NASA, emocje milionów widzów, którzy w napięciu oglądali z Ziemi tę nadzwyczajną misję…

Z tych elementów Todd Douglas Miller i jego ekipa z precyzją skonstruowali pasjonujący dokument, który trzeba zobaczyć na wielkim kinowym ekranie. Przy akompaniamencie hipnotyzującej muzyki widzowie filmu dosłownie zanurzą się w ten niezwykły, doniosły czas 1969 roku i będą uczestniczyć w przełomowym wydarzeniu, gdy ludzkość wykonała wielki krok ku przyszłości, a nazwiska Neila Armstronga i Buzza Aldrina pojawiły się na ustach całego świata.

Oprac. (ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama