Fot, Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News. Na zdjęciu Marcin Warchoł
Reklama

Najmniej można zarobić stawiając na Marcina Warchoła, najwięcej – na Grzegorza Brauna – oceniają eksperci STS, największej firmy bukmacherskiej w Polsce.

Tadeusz Ferenc w środę, po 18 latach, ogłosił rezygnację z funkcji prezydenta Rzeszowa. W ciągu 90 dni powinny się odbyć przedterminowe wybory. Jak na razie start w tych wyborach ogłosił Marcin Warchoł, rzeszowski poseł PiS i wiceminister sprawiedliwości. Warchoł należy do Solidarnej Polski, zamierza oddać partyjną legitymację i startować jako “kandydat obywatelski, bezpartyjny i apolityczny”.

To właśnie Marcin Warchoł jest faworytem wyborów według ekspertów STS, największej firmy bukmacherskiej w Polsce. Kurs na jego wygraną wynosi 1.30, co oznacza, że za każde postawione 100 złotych można wygrać 114,40 zł (po odliczeniu 12 proc. podatku).

Na drugim miejscu znajduje się wojewoda podkarpacki Ewa Leniart z PiS (kurs 4.50), a podium zamyka wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa Konrad Fijołek z Rozwoju Rzeszowa (kurs 5:00). Najmniejsze szanse bukmacherzy dają kandydatowi Konfederacji – Grzegorzowi Braunowi (kurs 50.00).

81-letni Tadeusz Ferenc był prezydentem Rzeszowa od 2002 r. Czterokrotnie – poza elekcją w 2002 r. – wygrywał w pierwszej turze. Z wykształcenia jest ekonomistą. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: