Zdjęcie: Bartosz / Czytelnik Rzeszów News

Miejscy urzędnicy ustalają, jak to się stało, że jedna z szyb, które zdobią kładkę rowerową przy Moście Lwowskim w Rzeszowie została rozbita.

Rozbitą szybę po lewej stronie zaraz na początku kładki, jadąc od strony jednostki wojskowej, zauważył Bartosz, Czytelnik Rzeszów News. W poniedziałek rano zauważyli to pracownicy Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie.

– Ustalamy, jak doszło do zniszczenia. Sama kładka nie jest objęta monitoringiem, ale monitoring jest w pobliżu. Być może jakaś kamera coś zarejestrowała – mówi Artur Gernand z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

Kładka rowerowa przy Moście Lwowskim została otwarta w miniony piątek. Wybudowała ją firma Intop Warszawa. Kładka kosztowała ponad 2,8 mln zł, ozdobiono ją kolorowym szkłem. Jedna z szyb zaledwie po kilku dniach została zniszczona. 

– Szybę bezwzględnie i niezwłocznie wymienimy – zapowiada Artur Gernand. Jeżeli szyba została zniszczona nie z winy wykonawcy, miasto zamierza pieniądze na wymianę pozyskać z ubezpieczenia. – Wszystkie miejskie obiekty są ubezpieczone – mówią urzędnicy. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama