Fot. Kamil Pudełko / Rzeszów News. Na zdjęciu Kuba Karyś
Reklama

Niespodzianka! Kuba Karyś z Rzeszowa został przewodniczącym ogólnopolskich struktur Komitetu Obrony Demokracji. Tę funkcję będzie pełnił przez około pół roku. W maju 2020 r. odbędą się nowe wybory władz KOD.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Kubę Karysia na nowego szefa ogólnopolskiego KOD-u wybrano w sobotę w Warszawie podczas Walnego Zjazdu Delegatów Komitetu Obrony Demokracji. Karyś był jedynym kandydatem. Głosowało na niego 69 delegatów, przeciwko 33 było, a wstrzymało się 11 delegatów. 

– Chciałbym, żeby KOD był rozpoznawalną marką i był cool, fajny. Będę rozmawiał z każdym o każdym pomyśle. Planuję odwiedzić wszystkie regiony – zapowiedział Kuba Karyś. – Musimy poprawić komunikację ze społeczeństwem – uważa. 

– Musimy najpierw określić, jaka będzie nasza rola w wyborach prezydenckich. Nie uważam, żebyśmy się opowiedzieli już przy I turze, ale zobaczymy jacy będą kandydaci. Nie będę dążył do upartyjnienia KOD-u – podkreślił Karyś. 

Delegatom podziękował za wybór na szefa KOD-u. – Przede mną i nowym zarządem jest mnóstwo pracy. Muszę was przekonać, że nasz wspólny KOD będzie lepszy – dodał Kuba Karyś.

Kuba Karyś na stanowisku ogólnopolskiego KOD-u zastąpił Magdalenę Filiks, która od grudnia 2018 roku była p.o. przewodniczącym KOD-u. Filiks została teraz posłanką Koalicji Obywatelskiej. Przed nią KOD-em krótko kierował Krzysztof Łoziński, który z kolei zastąpił skompromitowanego Mateusza Kijowskiego.  

Kuba Karyś w 2016 roku został liderem Komitetu Obrony Demokracji na Podkarpaciu. We wrześniu br. zrezygnował z kierowania KOD-em, gdy jego nazwisko pojawiło się na rzeszowskiej liście Koalicji Obywatelskiej w październikowych wyborach parlamentarnych. Startował z 9. miejsca, do Sejmu jednak się nie dostał.

Kubaś Karyś ma 49 lata, studiował germanistykę i filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Sporą część swojego życia poświęcił pracy w telewizji. Pierwsze kroki stawiał przy produkcji „Nie do wiary” w TVN, uczestniczył też w produkcji „Kuchennych rewolucji” i polskim formacie „Top Chef”. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama