Zdjęcie: Pixabay

Trzy sezonowe jadłodajnie dla ubogich uruchomiono w Rzeszowie. Są one finansowane z budżetu miasta. 

Kuchnia albertyńska prowadzona jest wspólnie przez Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta w Rzeszowie, Caritas Diecezji Rzeszowskiej oraz miasto Rzeszów.

15 listopada uruchomiono trzy dodatkowe punkty wydawania posiłków – w Śródmieściu przy ul. Okrzei 8, na osiedlu Baranówka przy ul. Broniewskiego 24 oraz na osiedlu Nowe Miasto w Domu Seniora (ul. Seniora 2). Kuchnie będą czynne do 15 marca. 

Dziennie kuchnia albertyńska wydaje ok. 1200 posiłków. Na ogół składają się one z ciepłej zupy oraz porcji świeżego chleba, w weekend wydawana jest też porcja kiełbasy, a okazjonalnie, w przypadku posiadania dodatkowych zasobów żywności, także inne produkty.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Aby otrzymywać codzienną porcję żywności należy przyjść do ośrodka pomocy społecznej właściwego dla miejsca zamieszkania po skierowanie, z którym trzeba przyjść do schroniska dla bezdomnych mężczyzn w Rzeszowie przy ul. Styki 21.

– Opiekun schroniska na podstawie skierowania wyda kartę uprawniającą do odbioru posiłków – poinformował Urząd Miasta w Rzeszowie, który na funkcjonowanie jadłodajni dla ubogich przeznacza rocznie ponad 600 tys. zł.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama