Zdjęcie: Łukasz Bąk / Materiały prasowe
Reklama

„Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego wróciła z 71. Festiwalu Filmowego w Cannes z nagrodą za wspaniałą reżyserię. Zdjęcia do tej produkcji kręcono m.in. na Podkarpaciu w Kalwarii Pacławskiej i w podprzemyskiej wsi Pacław.

Paweł Pawlikowski kręcił w naszym województwie, ponieważ znalazł się w gronie czterech zwycięzców, którzy otrzymali dofinansowanie z Podkarpackiego Regionalnego Funduszu Filmowego.

Dzięki pomocy PRFF rzeszowianie już 5 czerwca, czyli trzy dni przed tym, jak „Zimna wojna” wejdzie do kin (premiera 8 czerwca), będą mogli zobaczyć przedpremierowo produkcję Pawlikowskiego.

„5 czerwca w Wojewódzkim Dom Kultury w Rzeszowie odbędzie się pokaz przedpremierowy filmu z udziałem Ewy Puszczyńskiej [producentka z Opus Film ], Pawła Pawlikowskiego [reżyser], Joanny Kulig i Tomasza Kota” – ogłosiła Podkarpacka Komisja Filmowa.

Kilka bezpłatnych wejściówek  na to wydarzenie będzie można zdobyć za pośrednictwem Facebooka PKF. 

„Zimna wojna” opowiada historię trudnej miłości dwojga ludzi – Zuli i Wiktora, którzy nie umieją żyć bez siebie, ale równocześnie nie potrafią być razem. W ich role wcielają się Tomasz Kot i Joanna Kulig, którym na ekranie partnerują Agata Kulesza i Borys Szyc.

Wydarzenia pokazane w „Zimnej wojnie” rozgrywają się w latach 50. i 60. XX wieku, w Polsce i budzącej się do życia Europie, a w ich tle wybrzmiewa wyjątkowa ścieżka dźwiękowa, będąca połączeniem polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku.

„Zimna wojna” Pawlikowskiego ma szanse stać się filmem wybitniejszym, bo bardziej uniwersalnym, niż uhonorowana Oscarem „Ida”.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: