Reklama

„Budziwojskie spotkania ludzi z pasją”, „Warsztaty odnawiania starych przedmiotów i nadawania nowej formy”, „Miłociński Klub Rodzinny”, „Zabawa – kulturalna przełęcz łącząca pokolenia” – to cztery zwycięskie wnioski w projekcie „Kultura dla ludzi”, który realizuje Rzeszowski Dom Kultury.  

[Not a valid template]

 

RDK zakończył realizację pierwszego etapu projektu „Kultura jest dla ludzi”. Swoje kulturalne pomysły zgłosili mieszkańcy trzech rzeszowskich osiedli: Budziwój, Miłocin i Franciszka Kotuli. Mieszkańcy tych osiedli złożyli osiem wniosków. Komisje konkursowe wyłoniły czterech beneficjentów, którzy otrzymają dofinansowanie.

Zwycięskie projekty to: „Budziwojskie spotkania ludzi z pasją”, „Warsztaty odnawiania starych przedmiotów i nadawania nowej formy”, „Miłociński Klub Rodzinny”, „Zabawa – kulturalna przełęcz łącząca pokolenia”.

„Budziwojskie spotkania ludzi z pasją” to projekt, który ma integrować całe środowisko lokalne osiedla Budziwój. Każda osoba i w każdym wieku zyska możliwość aktywnego włączenia się do wspólnego działania.

– Zorganizowane zostaną warsztaty tematyczne i konkursy poruszające różnorodną tematykę, tak aby ich uczestnicy mogli sami wybrać dziedziny, które ich interesują i w których chcieliby pogłębić swoją wiedzę – informuje Daniel Czarnota z Rzeszowskiego Domu Kultury.

„Warsztaty odnawiania starych przedmiotów i nadawania nowej formy” to z kolei organizacja na osiedlu Miłocin czterodniowych warsztatów odnawiania starych przedmiotów. Podczas zajęć prowadzonych przez instruktora, każdy uczestnik nauczy się jak odnowić stary lub zniszczony przedmiot, który stanowi niejednokrotnie pamiątkę rodzinną.

– Po zakończeniu warsztatów nastąpi prezentacja odnowionych przedmiotów oraz urządzenie wystawy dla mieszkańców osiedla – dodaje Czarnota.

„Miłociński Klub Rodzinny” to miejsce, w którym będą spotykali się rodzice i dzieci z osiedla Miłocin. Klub ma być dostarczać młodym rodzinom, w szczególności matkom, możliwość i pretekst do tego, by wychodzić z domu i spędzać czas z korzyścią dla siebie i swoich dzieci.

– Uczestnicy warsztatów poznają się, zacieśnią więzi i zdobędą know-how, jak rozwijać w przyszłości tego rodzaju klub – zapowiada Daniel Czarnota.

Czwarty zwycięski projekt to „Zabawa – kulturalna przełęcz łącząca pokolenia”. Jego celem jest międzypokoleniowa integracja mieszkańców osiedla Budziwój. Projekt ma podnieść kompetencje wychowawcze rodziców i dziadków małych dzieci. Zorganizowane zostaną warsztaty z pedagogiki zabawy, choreoterapii, bajkoterapii oraz teatralne.

– Przewidziane są także spotkania z lokalnymi muzykami, w celu poznania dawnych kołysanek śpiewanych dzieciom na terenie osiedla – informuje Rzeszowski Dom Kultury.

Projekt „Kultura jest dla ludzi” jest realizowany w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2016”. Jego głównym celem jest zainicjowanie aktywności i współpracy środowisk kulturotwórczych oraz dostosowanie oferty wybranych filii Rzeszowskiego Domu Kultury do realnych potrzeb mieszkańców.

Projekty kulturalne mieszkańców osiedla Budziwój, Miłocin i Franciszka Kotuli będą zrealizowane zostaną w drugim półroczu br. “Kultura jest dla ludzi” odbywa się pod patronatem Rzeszów News.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: