Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News

Quebonafide i Bracia Figo Fagot są wśród muzycznych gwiazd tegorocznych KultURaliów organizowanych przez Uniwersytet Rzeszowski. To studenckie święto również nie dla wszystkich będzie darmowe. 

Niedawno poznaliśmy program 25. Rzeszowskich Juwenaliów, które są organizowane przez Politechnikę Rzeszowską, Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania oraz WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą. Teraz przyszedł czas na KultURalia 2018. To już szósta odsłona uniwersyteckich juwenaliów. 

KultURalia rozpoczną się już 14 maja i potrwają prawie dwa tygodnie. Najważniejsza część imprezy, czyli koncerty, odbędą się w dniach 25-26 maja (piątek, sobota). Początkowo plan zakładał, że koncerty będą na Stadionie Miejskim przy ul. Hetmańskiej. Ostatecznie organizatorzy zdecydowali, że studenci bawić się będą na terenie Miasteczka Akademickiego UR przy ul. Cichej. 

Podczas KultURaliów zaplanowano 12 wydarzeń towarzyszących. To spotkania kulturalno-artystyczne i sportowe oraz warsztaty, festiwale i inne atrakcje. W programie m.in. takie wydarzenia jak: „Student ma talent”, „Noc planszówek”, „Noc filmowa”, „ImproLibacja”, „Gotuj z dietetykiem”, „BiegUR”. Szczegółowy plan wydarzeń, ich opis oraz daty znajdziecie TUTAJ

Kulminacją KultURaliów będzie pochód barwnego korowodu, który odbędzie się 24 maja (czwartek). Studenci wyruszą sprzed UR na al. Rejtana o godz. 17:00. Ulicami Rzeszowa przejdą na Rynek, gdzie odbędzie się ceremonia symbolicznego wręczenia klucza do bram miasta. Ceremonię uświetni koncert Arki Noego.

Potem studenci przejdą na Miasteczko Akademickie UR, gdzie czekać na nich będzie zabawa przy muzyce sceny klubowej. Zaplanowano także wielkie grillowanie.

W piątek i sobotę (25-26 maja) wspomniane koncerty. W pierwszy dzień królować będzie disco polo. Na scenie zagrają: De Lux, Faster, MeGustar, Nowator, Masters, Camasutra i Afterparty. W drugi dzień wystąpią: Silent Jester, WSK, Forteca, Poparzeni Kawą Trzy, Nocny Kochanek, Quebonafide i Bracia Figo Fagot.

Podobnie jak 25. Rzeszowskie Juwenalia, koncertowa część KultURaliów 2018 nie dla wszystkich będzie darmowa. Bezpłatny wstęp będą mieli wszyscy studenci rzeszowskich uczelni, mieszkańcy akademików UR oraz pracownicy uczelni. Pozostali będą musieli zapłacić. Za trzydniowy karnet (24-26 maja) 15 zł. Bilet jednodniowy to koszt 10 zł. 

Dokładne informacje o możliwości zakupu biletów mają się wkrótce pojawić na oficjalnym
wydarzeniu na Facebooku KultURaliów 2018.

PROGRAM WIELKIEGO FINAŁU KONCERTOWEGO

Czwartek (24 maja)

– Pochód barwnego korowodu

– Ceremonia wręczenia kluczy – występ Arki Noego

– Scena klubowa

Piątek (25 maja)

– De Lux

Advertisement

– Faster

– MeGustar

– Nowator

– Masters

– Camasutra

– Afterparty.

Sobota (26 maja)

– Silent Jester

– WSK

– Forteca

– Poparzeni Kawą Trzy

– Nocny Kochanek

– Quebonafide

– Bracia Figo Fagot

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama