Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Łydka Grubasa i Majka Jeżowska – to kolejni artyści, którzy wystąpią na KultURaliach 2022 w Rzeszowie. Pełny line-up poznamy dopiero za tydzień. 

W tym tygodniu organizatorzy KultURaliów mieli podać pełny skład artystów, którzy wystąpią na scenie głównej. Tak się jednak nie stało, bo – jak słyszymy w biurze organizatorów – na przeszkodzie stanęły „niezależne czynniki”.

– Pełny program KultURaliów planujemy podać pod koniec przyszłego tygodnia – mówi Kinga Kruczek, koordynatorka imprezy. 

11 lipca organizatorzy podali pierwszych artystów KultURaliów 2022. Na scenie głównej wystąpią: sugar-popowa Marie, raper Smolasty i klasyczny heavy metalowy Nocny Kochanek. W piątek poznaliśmy dwóch kolejnych. To Majka Jeżowska i Łydka Grubasa.

Jeżowska od wielu lat przyciąga na swoje koncerty bardzo szeroką publiczność a na jej przebojach „A ja wolę moją mamę”, „Wszystkie dzieci nasze są”, „Kolorowe dzieci”, „Laleczka z saskiej porcelany” wychowuje się kolejne pokolenie słuchaczy. 

Z kolei Łydka Grubasa to pochodzący z Olsztyna zespół comedy rockowy. „Rapapara” to jeden z największych przebojów grupy, a inne znane utwory to m.in. „Adelajda”, „Gender”, „ZUS” czy „Ona mówi”. Ostatni album zespołu miał premierę w 2020 r. – „Socjalibacja”.  

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Łydka Grubasa po raz kolejny wystąpi na KultURaliach. Zespół zagrał na studenckim święcie w 2019 roku. 

KultURalia odbędą się w dniach 9-11 czerwca (czwartek-sobota) na terenie miasteczka akademickiego Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ulicy Cichej. Na scenie głównej zagra kilkunastu artystów. KultURalia będą płatne, ceny biletów na razie nie są znane. 

Oprócz sceny głównej, będzie także scena klubowa. Organizatorem KultURaliów są: UR, WSPiA oraz Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama