Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Skończyły się 28. Rzeszowskie Juwenalia, pora na 11. KultURalia! Studenci na koncertach będą się bawić w dniach 2-3 czerwca. Zagra m.in. Myslovitz.

KultURalia 2023 organizowane są przez trzy uczelnie: Uniwersytet Rzeszowski, Wyższą Szkołę Prawa i Administracji oraz Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania. Impreza odbędzie się na terenie miasteczka akademickiego UR przy ulicy Cichej. 

Jak dowiadujemy się organizatorów, będą dwie sceny: główna i klubowa. Obie będą czynne przez dwa dni: 2 i 3 czerwca (piątek, sobota). Na każdej wystąpi po 10 wykonawców, po pięciu w każdy dzień. 

Na razie znamy połowę wykonawców sceny głównej. 2 czerwca wystąpi Young Igi, polski raper tworzący muzykę z pogranicza trapu i hip-hopu, oraz Opał, zafascynowany rapem i klimatami rodem z horroru, ze swoim kuzynem Fabianem współtworzy duet CichoCiemni.

3 czerwca na scenie wystąpią: Myslovitz, a także Dziarma, czyli Agata Dziarmagowska, którą okrzyknięto jedną z ikon kobiecego rapu w naszym kraju, oraz Kuban, raper z Opoczna, który bawi się gatunkami – od klasycznego hip-hopu po współczesny house.

Po ile bilety i karnety?

Pełny skład wykonawców KultURaliów mamy poznać w poniedziałek, 22 maja. W piątek, 19 maja, ruszyła sprzedaż biletów. Dla studentów i uczniów oraz pracowników uczelni karnety kosztują 30 zł, bilet jednodniowy – 20 zł. Pozostali płacą odpowiednio: 65 i 40 zł. 

Karnety i bilety można kupować za pośrednictwem strony stage24.pl. Będą one także dostępne na miejscu podczas trwania KultURaliów. Te się rozpoczną korowodem studenckim, 2 czerwca. Spotkanie na Rynku ok. 17:00, korowód wyruszy ok. 18:50. 

Piątkowe koncerty na głównej scenie rozpoczną się o 19:30, potrwają do 1:30 w nocy, na scenie klubowej do 2:00. W sobotę koncerty na scenie głównej zaplanowano od 18:30 do 2:00, na scenie klubowej do 2:30. Bramy będą otwierane pół godziny przed koncertami. 

Organizatorzy szacują, że w KultURaliach 2023 weźmie udział ok. 8000 osób. Na tyle została zgłoszona impreza studentów trzech rzeszowskich uczelni.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama