Fot. Materiały prasowe. Na zdjęciu Vito Bambino

Vito Bambino, raper Zeamsone i raperka Bambi są pierwszymi ogłoszonymi artystami, którzy wystąpią na KultURaliach 2024 w Rzeszowie. 

Tegoroczne KultURalia, czyli impreza studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Wyższej Szkoły Informacji i Zarządzania, odbędą się w dniach 7-8 czerwca na terenie miasteczka akademickiego UR przy ul. Cichej. Impreza jest zgłoszona na 8000 osób, ale organizatorzy spodziewają się, że na KultURaliach 2024 będzie się bawiło kilkanaście tysięcy osób.  

– Tyle mamy karnetów i biletów jednodniowych w sprzedaży – mówi Bartosz Gabrychowicz, przewodniczący Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Rzeszowskiego. 

Sprzedaż biletów i karnetów trwa już na stronie internetowej: stage24.pl. Bilet ulgowy jednodniowy kosztuje 30 zł, karnet – 45 zł. Za bilet jednodniowy normalny trzeba zapłacić 60 zł, za karnet – 90 zł. Ceny karnetów i biletów jednodniowych są niezmienne, będą obowiązywały do końca sprzedaży. 

Ulga przysługuje studentom i doktorantom wszystkich uczelni, uczniom i pracownikom UR oraz WSIiZ. Ulgi przysługują wyłącznie za okazaniem legitymacji studenckiej, doktoranckiej, uczniowskiej i pracowniczej. Pisemną zgodę na udział w imprezie muszą mieć osoby od 16. do 18. roku życia, osoby poniżej 16 lat muszą mieć opiekuna prawnego.

10 koncertów na scenie głównej

Na razie organizatorzy podali troje artystów, którzy wystąpią na KultURaliach 2024. To polski gwiazdor muzyki pop i lider Bitaminy – Vito Bambino (Mateusz Dopieralski), a także Zeamson (Paweł Świdnicki) – reprezentant młodej sceny polskiego rapu, oraz Bambi (Michalina Włodarczyk), tworząca muzykę z pogranicza rapu, trapu i hip-hopu.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Vito Babino wystąpi na KultURaliach w sobotę – 8 czerwca, tego samego dnia na scenie pojawi się Bambi, a Zeamson – w piątek, 7 czerwca. Wszyscy wystąpią na głównej scenie. Na KultURaliach będą dwie. Oprócz głównej, będzie też scena klubowa. Na głównej koncerty rozpoczynać się będą ok. godz. 19:00, klubowej – od 21:00. 

Na scenie głównej koncerty potrwają do 2:30 w nocy, na klubowej – do 2:45. – Na scenie głównej będzie łącznie 10 koncertów, po 5 każdego dnia. Na klubowej trochę więcej. Listę artystów zamkniemy w przyszłym tygodniu – zapowiada Bartosz Gabrychowicz.

Nie paraliżować miasta

Organizatorzy KultURaliów zrezygnowali w tym roku z barwnego korowodu studentów ulicami miasta, który co roku poprzedzał koncerty. – W tym czasie w Rzeszowie będzie się odbywał triathlon, co spowoduje utrudnienia w ruchu. Zrezygnowaliśmy z korowodu, by nie paraliżować miasta. To ukłon w stronę mieszkańców – twierdzi Gabrychowicz. 

– Poza tym, nasi studenci brali już udział w korowodzie podczas niedawnych 29. Rzeszowskich Juwenaliów. W innych miastach także odbywa się jeden korowód, mimo że juwenalia organizuje wiele uczelni. Tak było ostatnio w Lublinie – mówią organizatorzy. 

Rzeszowskie KultURalia odbędą się już po raz dwunasty. 

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama