Studenci przejęli miasto! 29. Rzeszowskie Juwenalia rozpoczęte! [FOTO]

Barwny korowód studentów rozpoczął w piątek 29. Rzeszowskie Juwenalia. Przez dwa dni liczne koncerty na terenie Politechniki Rzeszowskiej!

 

Zdjęcia: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Poprzebierani studenci zaczęli się zbierać na Rynku od godz. 14:00. Na rynkowej scenie wystąpiły: Chór Akademicki Politechniki Rzeszowskiej oraz Zespół Pieśni i Tańca „Połoniny”.

Studentem dobrej zabawy życzyli: rektor PRz prof. Piotr Koszelnik i prof. Jerzy Posłuszny, rektor WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej oraz marszałek podkarpacki Władysław Ortyl i wiceprezydent Rzeszowa Krystyna Stachowska. 

To ona wręczyła przedstawicielom samorządów studenckich symboliczny klucz do bram miasta. Barwny korowód studentów wyruszył z Rynku po godz. 16:30 na teren miasteczka akademickiego Politechniki Rzeszowskiej, gdzie w piątek i sobotę będą liczne koncerty. 

– W korowodzie szło ponad 4000 osób – przekazała nam asp. sztab. Magdalena Żuk, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Koncerty na scenie głównej rozpoczną Strachy na Lachy – o 19:00. W kolejnych godzinach na tej scenie wystąpią: Eter, Monika Brodka (w zastępstwie za Darię Zawiałow), Lady Pank i na koniec Enej.

Na scenie hip-hop koncerty rozpoczną się o 18:30. Wystąpią: ReTo, Bejs, Kizo, Underwave, PRO8L2M oraz O.S.T.R. Koncerty na trzeciej scenie One Stage zaczną się o 19:30. Rozpocznie je  DJ Kriss. Gwiazdą tej sceny będzie C-Bool

Drugi dzień juwenaliów o 19:00 rozpocznie Kwiat Jabłoni. Następnie na scenie pojawią się: Bzdyra/Demidowski, Kayah i Dżem. Juwenalia zakończy Golec uOrkiestra. W sobotę na scenie hip-hop wystąpią: Smolasty, ŻabsonRów Babicze, Monteka, Paluch i Gibbs.

Grafika: materiały organizatorów

W sprzedaży są jeszcze bilety jednodniowe, które będzie można kupić w miejscu imprezy. Bilety kosztują: 64 zł (normalny) i 43 zł (ulgowy). Wstęp bezpłatny juwenalia mają dzieci do lat 12.

29. Rzeszowskie Juwenalia organizowane są przez Politechnikę Rzeszowską i WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą. Imprezie patronuje Rzeszów News.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama