Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Od 550 do 650 zł – za takie kwoty w Rzeszowie można było kupić szczeniaki, które sprzedawały dwie kobiety. Szczeniaki miały być psami rasowymi. Okazały się kundelkami.

Sprawą zajmowali się policjanci z komisariatu na Nowym Mieście w Rzeszowie. To do nich zaczęły docierać sygnały o kobietach, które oszukiwały przy sprzedażach psów rasowych.  

– Szczeniaki okazywały się mieszańcami, były starsze niż podawały kobiety i przynajmniej w jednym przypadku pies był chory. Podczas transakcji kobiety posługiwały się sfałszowanymi książeczkami zdrowia psów – relacjonuje Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji.

Z ustaleń policjantów wynikało, że w ostatni weekend listopada przy al. Rejtana w Rzeszowie miało dojść do kolejnej transakcji. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzaną kobietę, gdy próbowała sprzedać kolejnego psa. Okazała się nią 41-letnia mieszkanka Łańcuta.

W samochodzie kobiety policjanci znaleźli i zabezpieczyli peruki i telefony komórkowe. Psem, który 41-latka próbowała sprzedać, zaopiekowali się pracownicy schroniska Kundelek, a kobieta trafiła do policyjnego aresztu. Policjanci ustalili, że kobieta miała wspólniczkę – 27-letnią mieszkankę Łańcuta. Ona została zatrzymana dzień później. 

Jak twierdzi policja, kobiety sprzedawały psy osobom wyszukiwanym przez internet, z którymi umawiały się na spotkanie. Cena psa wahała się od 550 do 650 złotych. Psy miały być rasowymi szczeniakami.

– Były to jednak wielorasowce, często starsze. Na spotkanie z kupującymi kobiety umawiały się korzystając z kilku telefonów. Policjanci zabezpieczyli łącznie siedem telefonów z różnymi numerami abonenckimi. Proceder trwał od września, a kobiety oszukały przynajmniej 6 osób – twierdzi Adam Szeląg.

Funkcjonariusze przedstawili kobietom po 7 zarzutów dotyczących oszustwa i fałszowania dokumentów oraz podszywania się pod inną osobę wykorzystując jej dane. Policjanci dalej pracują nad wyjaśnieniem sprawy, a zwłaszcza skali i zasięgu procederu.

Policjanci apelują do osób, które mogły zostać oszukane przez kobiety przy zakupie psów, o kontakt telefoniczny lub osobisty z funkcjonariuszami Komisariatu Policji I w Rzeszowie przy al. Rejtana 34. Można dzwonić na numery: (17) 858 38 23, (17) 858 38 10.

Jednocześnie policjanci informują, że kupione psy nie będą odbierane i pozostaną przy nowych właścicielach.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama